Yatırım yapmaya başla!

Lexus Tokyo’ya EV Yapılı ve Gelecekten İzler Taşıyan Özelliklerle LF-30 Concept’i Getiriyor

Lexus'un LF-30 konsepti bizleri gelecekte nasıl bir araç modelinin beklediğini açıkça gösteriyor.
Lexus Tokyo’ya EV Yapılı ve Gelecekten İzler Taşıyan Özelliklerle LF-30 Concept’i Getiriyor

Lexus, yakın zamanda kapılarını açacak Tokyo Motor Show‘a özel bir aracıyla geliyor. Getireceği konsept, yeni araç kavramlarının bir gösterisi olacak. Hibrit düzenin halledilmesinden sonra ana yüklenici ile tamamı elektrikli otomobillere yönelecek Lexus, LF-30 ile şu anda sıra dışı yapısının gelecekteki halini gösteriyor.

LF-30’un görülen hali, olmayacak bir araç şekli olarak hissedilse de şu zamanda neler olacağı belli olmaz. Japon marka geleneksellikten uzak, yeni geliştirdiği güç kontrol üniteleri ve düzenine dair de bir show yapacak. Gelin Lexus neler yapacakmış onlara bakalım!

Lexus her zamanki gibi sıra dışı bir modelle karşımıza geliyor!

Şimdiki modellerden çok farklı olmadığını düşündüğümüz LF-30, bakıldığında belli olmayan, parçaların içerisine gömülü duran bir aydınlatma düzenine sahip. Kalkan balığını andıran tampon çıkıntıları modeli daha fazla uçuk gösteremezdi.

Kapalı ızgarası, oradaki bir ekran olacağına işaret ediyor. Marka arması da ışıklı ve havada duruyor gibi olması harika olmuş.

Lexus LF-30’un uzay tasarımına devam edelim.

Bolca ayrıntı besleyen modelin ön kısımdan başlatılan cam, oval giderken tavan kısmında daha düz çizgiye oturtulmuş. Ferahlığın üst seviyede tutulduğu aracın kapıları havaya açılıyor ve çoğu kısmı camdan oluşuyor.

Üçgenler bitirilmeden LF-30’un son sütun ve arka kısmına düzenli bir halde taşınmış. Hangi kısmına bakarsanız bakın bu modelin kupası normal bir aracı işaret etmiyor.

LF-30’u besleyen çok güçlü elektrikli motorlar tekerleklerine yerleştirilmiş.

Aracın en büyük farkı toplamda 536 beygir güç üreten elektrik motorlarının akslarda değil, her bir tekerleğin içerisinde olması. Bağımsız besleme ile hareket eden elektrik motorlarının gücü, sürücü çıkışını düzenleyen Lexus Advanced Posture Control teknolojisiyle dengede tutulacak.

Lexus, dört tekerlek düzende olsa da sürüş koşullarının gerektirdiği gibi önden çekişli, dört tekerlekten çekişli veya arkadan itişli hale getirilebilecek.

LF-30’da geleneksel şarj sistemleri olmayacak.

Lexus, LF-30’un bataryalarını doldurmak için kablosuz şarj teknolojisine yer vermiş. Dört tekerleği ayrı ayrı destekleyen motorların gücü kaç kW’lık bir pil paketinden alacak belirtilmemiş. Ve buna bağlı olarak bunların bu uzaktan şarj sistemiyle dolum süreleri!

Öte yandan Toyota’nın çok yatırım yaptığı konulardan birisi olan otonom sürüş teknolojisinde LF-30 için kendi kendine park etme özelliği verilmiş. Yani bu Corolla veya Focus’da olan değil. Tesla’ya birçok şikayetin gelmesini sağlayan Summon sistemi gibi.

Lexus’un sonraki modellerine entegre edeceği sinyalini veren otomatik park sistemi, otoparktaki aracınızı yanınıza, yanınızdaki aracınızı da en uygun park yeri için kontrolün yapay zekaya bırakılması. Bunun da anlamı çok gelişmiş bir otonom sürüş tekniğinin LF-30 için verilmiş olduğu.

Lexus LF-30’un fütüristik konsepti normalin üzerinde.

Dijital destekli yapılan bir kabin ile LF-30, otonom olduğunu her halinden belli ediyor. Dikkatli çalışan tasarımcılar, karbon fiber ağırlıklı desteklenen parçalarla birlikte, kombin renklerin uyumu, oturma yerlerinin muhteşem duruşu ile gayet başarılı iş çıkarmışlar.

Bir yolcu uçağının birinci sınıf koltuk açıklığını taklit etmek için tasarlanan fütüristik görünümlü koltuklar, aynı zamanda yolcuya kalıp vermek için yapay kas teknolojisini de içerir. Mark Levinson’dan bir ses sistemi de bulunuyor. Lexus, LF-30 konsepti ile otomobillerin geleceğinde ne kadar zeka dolu planları olduğunu da vermiş oldu!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum