Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Lexus’un Lüks LM Aracına Dair İkinci Gölge Resim Geldi!

Lexus, Asya pazarı için lüks minibüs mantığıyla LM adında bir araç çıkartacak. Temeli Alphard'a dayanacak model için ikinci teaser geldi!

Lexus, diğer üreticilerin aksine SUV araç yapımı dışında, seçkin müşterilerine VAN bir araç yapımına gireceğini haber vermişti. Şangay’a gelmesi beklenen bu aracın Toyota’nın Alphard modelinin temeline dayanan, ultra lüks bir anlayışta olması bekleniyor. Zira markanın çalışma şekline göre de minibüsün fazladan donanımlı olması gerekiyor.

LM ismini alan aracın son nesil bir Toyota VAN aracın üzerine konumlandırılacak olmasından, bize göre iç mekanla ilgili gelişmelerle daha fazla dikkat çekilecek! Alphard’ın son jenerasyonundan türetilecek LM, görünümde sıkıntısı olmayan üst klasman yolculukları hedefleyecek.

LM’nin tanıtımından önce ikinci gölge resmine bakıyoruz.

LM, Lexus tarafından bazı Alman markaların hakim olduğu pazarlarda pay almak için üretilecek. Bizde olmasa da MPV ve VAN araç tarzında gerekli bilgilere sahip olan Toyota, bunu lüks klasmana uyarlamaya çalışacak. Bir nevi Japon VIP Mercedes Vito‘su olacak! LM modelinin önceden aldığımız bilgilerinde Çin ve Güney Asya pazarına üretileceğini öğrenmiştik.

Lexus’un bu lüks minibüs aracının kurulumu olağan bir modelden dolayı yapımı daha basit. Değişmesi gereken sadece logolar ve kabin. Gölge teaser görüntüsünde Japon markaya özgü LED aydınlatmalar fark ediliyor. Muhtemelen aşağı kısımda geniş bir ızgara yer verilmiştir. Yan kısımda cam yapı alanlarının genişliği dikkat çekici. Gördüğümüz kadarı ile B direklerden başka bir metal parça bulunmuyor.

Sedan ve SUV klasmanda kullanılan model sıralaması LM’ye de uygulanacak. Çeşitli güç aktarım organları olacak ve bu seçeneklerde hibrit motora yer verilecek. LM 300h’nin melez motor sunumu dışında 3.5L V6 benzinli ünitenin olacağı söyleniyor.

Müşterilerin kişisel tercihlerine göre LM 8 kişiye kadar oturum alanı sunacak. Dediğimiz gibi kokpitte isteyeceğiniz çok seçenek olacak ve lüks donanım anlayışına uygun tatminkar oturum alanları verilecek. Lexus LM’nin tüm detaylarını Şangay Otomobil Fuarı’nda öğreneceğiz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle