Yatırım yapmaya başla!

Nokian Lastik Durumlarımızı Kasislerde Kontrol Eden Sistem Geliştirdi!

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, trafik kazalarını önleyecek akıllı bir sisteme imzasını atmış.
Nokian Lastik Durumlarımızı Kasislerde Kontrol Eden Sistem Geliştirdi!

Çağımız gereğince teknolojik gelişmelerin zirveye doğru çıkış şekillerini her geçen gün görmekteyiz. Genel olarak bunları değerlendirdiğimizde amaç, sadece insanoğlunun rahat etmesine çıkıyor. Bizler bir xenon far sistemini daha havalı olduğu için araçlara takıldığını düşünsekte, aslında tamamen kötü görüş mesafelerini yok etmek için bulundu.

Bunun gibi onlarca örnek sayabiliriz. Yeni gelen bir gelişme de ise Nokian lastik şirketi mühendislerinin gerçekten düşünüp taşınıp ortaya çıkardıkları bir icattan bahsedeceğiz. Otomobillerimizin donanımlarına koyulan güvenlik duvarlarından önce her zaman denilen bir şey varsa o da lastik durumlarımızın daima standart seviyelerde olmasıdır.

Nokian’ın Geliştirdiği Sistem Lastik Durum Kontrolüne Yönelik

İlk başta akıllıca bir sistem olarak algılasam da detaylarına girdikçe hayretlik seviyem kesinlikle arttı. Üç boyut algılama ve tarama durumlarından yararlanılan SnapSkan, geçiş yollarına koyulan bir kasis olarak tasarlanmış.

Kullanım olarak ve gerekli test aşamaları, memleketi olan Finlandiya‘da gerçekleştirilmiş. Portatif bir biçimde oluşturulduğu için her yere taşınabilme ve yerleştirilebilme özelliğine sahip.

Sürücüler Nokian’ın SnapSkan Sistemine Araç Kaydı Açması Gerek!

Diyelim ki bu sistem bulunduğunuz bir şehrin işlek bir caddesine kuruldu. Siz aracınızla üzerinden geçiş yaptığınız anda tarama sistemi devreye girecek. O sırada çok hızlı bir şekilde lastik basıncı ve diş kalınlığı gibi teknik bilgiler veri olarak kaydedilecek. Daha öncesinde tabi ki sisteme kayıt olma zorunluluğu var. Yalnız ücretsiz! 

Bilgilerinizi de kısa mesaj yoluyla veya e – posta olarak görebileceksiniz. Ne kadar işe yarıyor diye araştırma yaptığımızda lastik durumlarının %85‘e yakın doğru analiz edildiğini gördük. SnapSkan’in en az bir hava yastığı, ABS, ESP kadar önemli olduğunu düşünmekteyim. Pek dile getirilmese de bazı trafik kazaları doğru basınçta olmayan ve düşük milimetreye sahip dişlerden meydana gelmektedir. O yüzden Finlandiyalı şirketin bir an önce tüm ülke yollarına bunu getirmesini umuyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum