Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Land Rover Çin Pazarına Özel Defender Gönderecek!

Land Rover'den gelen bir açıklamada yeni nesli gösterilecek Defender'ın Çin pazarına özel bir çalışma altında gönderimi yapılacağı söylendi.

Land Rover’ın temelde hoşnut olmadığı ancak tartışmasız en büyük kabul edilen Çin pazarına özel Defender yapacaklarını bildirdiler. Geçtiğimiz senelerde klasik yapılı en sağlam SUV’larından birini üretimden çeken İngiliz ekip, bu süre zarfında yeni yüz ve teknolojiye sahip Defender‘ı tasarlamaya başlamıştı.

İşlerin durma noktasına geldiğini bilen ve yıl içerisinde zarar eden Land Rover, Çin pazarıyla doğrulmayı planlıyor. Brexit, Ekonomik dengesizlik ve Amerika-Çin arasındaki gerilimle İngiliz şirket, özellikle Asya’nın en büyük pazarında kan kaybetmişti. Şimdi ülkenin huyuna suyuna giden firma, Çin’e özgü Defender gönderecek.

Defender’ın dış şekillerinden ziyade konfor donanımların da Çin’e özel şeyler yapılabilir.

AutoNews, Land Rover’ın fazla ayrıntıya girmeden “Çin’e özgü özellikler”le pazarda dikkat çekerek daha fazla satışı hedefliyor. Amerika için de planlar ayrı yapılmış ve gidecek son nesil Defender’ın “sert, yetenekli, durdurulamaz” şeklinde yorumu yapılmıştı.

Range Rover Sport’la başlatılan PHEV elektrikli versiyonlar, yeni çıkışı yapılacak Defender’da da mevcut olacak. Keza SUV’daki elektrik atağının Çin, ABD ve tüm dünya genelinde ilgiyle karşılanacak. Selefi gibi 3 ve 5 kapılı olarak yollara çıkarılacak Def’in üretim noktası Slovakya’nın Nitra kenti olarak belirlenmişti.

JLR, tamamen yeni platform üzerinde şekillendireceği aracının Jeep Wrangler, Toyota Land Cruiser Prado ve çıkışına yaklaşılan Ford Bronco‘nun ötesinde bir çalışma olmasını istiyor. Yani arazide olduğu kadar asfalt yolda da konfor düzeyi düşürülmeyecek.

Planlarda değişim söz konusu olmadığı sürece yeni Defender Eylül ayındaki Frankfurt Motor Show‘da dünyaya tanıtılacak. Ve akabinde 2020 yılının başları gibi de bayi gönderimleri başlatılıp, hevesli Defender hayranlarına ulaştırılacak.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle