Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Urus SUV Ailesine Tek Kapılı Versiyon Katılsaydı?

Artık adı SUV araç sınıfında da geçen Lamborghini, Urus SUV için yeni versiyonlar düşünüyor. Peki bu resimdeki gibi tek kapılı olabilir mi?
Lamborghini Urus SUV Ailesine Tek Kapılı Versiyon Katılsaydı?

SUV segmentinde sürat konusunu ateşleyen model olan Urus, tek kapılı olarak hayal edilmiş. 2019 yılına kadar dünyanın en prestijli süper spor ve hipercar araçlarını inşa eden Lambo, artık 4×4 arazi araç üreticisi olarak da anılıyor. SUV segmentinde tek birçok markanın tek kapılı versiyonları çıkmakta. Şu var ki premium araç üreticilerinde bu henüz gerçekleşmedi.

Rolls Royce, Bentley, Maserati ve İngiliz Aston Martin’den gelecek DBX 4×4‘ün sınıftaki çeşitlendirmeleri için henüz çok erken. Yolların bize göre an agresif süper spor SUV aracı olan Urus’u aslında tek kapılı görmek de güzel…

Sarı bir Urus üzerine yapılan iki kapı çalışması, acaba daha iyi mi duruyor diye düşündürüyor!

Cars News Network Intagram sayfasından gelen çizimler, Lamborghini planlarında olabilecek bir versiyon gibi düşündürüyor. İki kapılı dönüşümünü başarılı şekilde yapan tasarım sanatçısı, aracın sanki daha atılgan tipte durmasını sağlamış.

Orta motorlu kardeşlerinin düzenin de olmasa da render gayet havalı duruyor. Küçük bir araç olmayan ve 5.112 mm uzunluğa sahip SUV, tek kapılı halinde daha kompakt. Zaten Urus’un çekici tarafında en akıllıca yapılacak iş, dingil aralığını kısaltmak olurdu. Bildiğimiz gibi kısalan aks aralığı sayesinde gücün daha kesintisiz gittiğini düşürsek de dört kapılısı, tek kapılı olandan daha atak sunumlar yapacaktır.

Tasarımcı için basit gibi gözüken çizim, arka kapıları silip ön tarafla birleştirme şeklinde olmuş. Bu bir arazi tipi yol aracı olduğundan, arka yolcuların da konforu önemli. Lamborghini, düşünüyorum dediği versiyonlara tek kapı eklerse, bu yolculara daha rahatsız ortam vereceği anlamına geliyor. Mantıken baktığımızda iki kişilik sürüşleri Aventador ve Huracan gibi modeller zaten sağlıyor.

İtalyan şirketin Urus üzerine ekleyeceği S-TX’i 2020 yılında piyasada yerini alması sağlanacak.

ST-X, yarış organizasyonları adına FIA kuralları çerçevesinde baştan tasarlanan bir yapıya sahipti. Standart yeşil rengiyle piste çıkacak yarış versiyonu, daha hafif olması adına parça sökümlerine maruz bırakılmıştı. İtalyan Squadra Corse bünyesinde çıkacak hızlı SUV, 4.0L V8 çift turbo ile daha iyi sürelere imza atacak.

İlginizi Çekebilir :

Lambo, Urus’ta Çıtayı Yükselterek Yarışçı ST-X Concept’i Gösterdi!

Araçların daha da hızlanmasındaki en büyük rolü oynayan kilogram tasarrufunda, Urus’un 2.200 kg’lik ağırlığı 1.650 kg’ye düşürülmüştü. Bizlerde ST-X gelişiminin Urus için yeni versiyonlara açılan kapısı olarak düşünüyoruz. Tek kapılı bir kupa tipinin gelmesinin de zor olduğunu dip not olarak belirtelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum