Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini, Urus SUV Sayesinde Bir İlki Yaşadı!

Lamborghini, bünyesine kattığı Urus ile birlikte dünya çapındaki satışlarını gözle görülür derecede artırdı!
Lamborghini, Urus SUV Sayesinde Bir İlki Yaşadı!

SUV’larda en hızlı olmanın ateşleyicisi kim diye baktığımızda, yine hayatına spor arabayla başlayan Porsche geliyor. Öncesinde BMW X5 olabilir ancak hız konusunda değil! Paranın ve insanların nereye doğru gittiğini gören şirketler, tabiri caizse elini ayağını sedan, wagon ve küçük sınıflardan çekerek yatırımlarını, yüksek arazi taşıtlarına veya crossover modellere yaptılar.

Dünyada sesiyle, görünümleriyle süper spor araba klasmanında yıllardan beridir insanları etkileyen Lamborghini, etkisinde kaldığı sınıf adına dünyanın en hızlısı olacak Urus’u çıkartacağını söylemişti. Ve bunu açıklarken de Lambo’nun en çok satılacak aracı olacağını da belirtmişti. Ocak-Haziran dönemleri arasında yapılan bir raporlamada, Urus’un payına bakılmış. İşte detaylar…

Urus, marka satışlarının %59’luk kısmını üstelendi.

1 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında Lamborghini, dünya çapında 4.553 adet araç satmış. 2018’in ilk yarısında, Urus showroomlara gönderimleri yapılmış ve 2.337 adet araç satmayı başarmıştı. SUV segmentin en hızlı modelini ortaya çıkartan Lambo, bu sefer de diğer model satışlarından kayıplar yaşamış.

Aventador ve Huracan’ın 2018’e kıyasla 2019 satışları düşmüş.

Son SVJ nesliyle gelen Aventador‘un ve Huracan’ın 2018’in ilk yarısında gerçekleşen 2.327 adetlik satışa karşı bu sene aynı döneme göre 1.860 adete gerilemiş.

Urus sayesinde Lamborghini satışları 2 kat arttı.

Markaya gelen SUV desteğinin daha çıkarılmadan en başında en çok satan model olacağı söylenmişti. Ön görüsünde yanılmayan Lambo, farklı ülke talepleriyle de karşılaştı.

İtalyan markanın en güçlü olduğu pazar ABD olurken onu Çin, İngiltere, Japonya ve Almanya izliyor. Geçen sene Amerika’da Lamborghini adına %128‘lik bir büyüme kaydedilmiş. Asya’da satışlar 1.184 adetle iki katına çıkarken, EMEA’da (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) %67’lik artışla 1.826‘ya ulaşılmış.

Lamborghini, Aventador ve Huracan’a olan talebin neden düştüğünü söylemedi. Ancak bunun yaşam döngüsünün sonuna doğru inşası ve bunun için yakında bir V12 hibrid replasmanının rapor edilmesiyle bir ilgisi olduğu düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum