Yatırım yapmaya başla!

50 Yıl Sonra Yeniden Çalıştırıldı: “Lamborghini Marzal”

1967 Monako Grand Prix açılışında Prens III. Rainier'ın kullandığı klasik konsept Lamborghini Marzal yeniden gün yüzüne çıkartıldı!
50 Yıl Sonra Yeniden Çalıştırıldı: “Lamborghini Marzal”

Sene 1967’yi gösterdiğinde Cenevre Otomobil Fuarı‘na inanılması zor bir otomobil getirildi. İtalyan Lamborghini tarafından alana yerleştirlen, 2+2 oturma pozisyonuna sahip gull wing kapılı Marzal‘dı. Ferruccio Lamborghini’nin geniş tasarım mantığında ele almasıyla, bundan sonra ki 400GT ve Miura modellerine, üzerinde bulunan aksamları aktarılacaktı. Marzal’ı insanların gözünde daha da önem kılan ise Monta Carlo sokaklarında Monako Prensi III. Rainier‘in onunla dolaşmış olması.

51 yıl önce gerçekleşen bu gezinti aslında o seneki Grand Prix açılışı içindi. Prens, olayı daha da görkemli kılmak adına Lambo’nun geleceğini yansıtan spor karoserli aracıyla bunu gerçekleştirmiş. Şimdi ise uzun süre tek noktada bekletilen eşsiz otomobilin yeniden dirilişine şahit olalım.

Aracın Restoresiyle III. Rainier’in Oğlu ve Yiğeni İlgilenmiş

Aracın Restoresini III. Rainier'in Oğlu ve Yiğeni YapmışKademeli şekilde revize edilen Marzal’ın karoserinde deforme izleri olmasa da solma olan bölgeleri varmış. Sivri burnuyla tamponu arasına gizlenen altılı aydınlatmaları yenileriyle değiştirilmiş. Farklı bir tasarıma sahip Lambo’nun orjinal jantları parlatıldıktan sonra yeni lastikler takılmış.

Farklı tip cephelere sahip aracın en başta anlaşılmayan mekanizmaya sahip kapıları dikkat çekiyor. Alt dar kısmın içeri girişi ve büyük cam olan kısmın yukarı kalkışı gerçekten karizmatik duruyor. Bunun aynısını satılığa çıkartılan BMW Z1‘de de olduğunu görmüştük.

Bertone Tarafından Tasarlanan İç Mekan da Yenilemeye Alınmış

Bertone Tarafından Tasarlanan İç Mekan da Yenilemeye AlınmışBertone‘nin görsellikte ne kadar vurgulu bir dil kullandığını çoğu çıkan araç modellerinde gördük. Bir defaya mahsus üretilen Marzal için spesifik koltukları ve taban döşemelerine genel olarak temizlik yapılmış.

Polo Storico’nun ilgilendiği yenileme sonrasında #9090 şasi kodlu Marzal, fabrikadan yeni çıkmış haline getirilmiş.

Toplam Yenileme Süreci 10 ay Sürmüş

Toplam Yenileme Süreci 10 ay SürmüşDış ve iç tazelemesinden sonra Polo Storica, konseptin elektriksel ve motor aksamları tarafına da bakmayı ihmal etmemiş. 10 aylık bu süreçte sadece orijinal parçalar kullanıldığı özellikle belirtildi.

Artık klasik otomobiller sınıfındaki yerini daha canlı daha diri bir şekilde alan Marzal’ın sonrasında gelecek İtalyan modellerinin öncüsü olduğunu unutmayalım!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum