Yatırım yapmaya başla!

Huracan ve 720S Arasındaki Kafa Karıştırıcı Drag Yarışı!Uzun zamandır insanların istediği ve bir o kadar da merak ettiği bir yarış organizasyonuyla beraberiz. Niyesi kısmına gerçekten bolca şeyler yazılabilir. Akıllarda yarıştırılması uygun, sağlam rakipler diyebileceğimiz Huracan ve 720S, siyah asfalt üzerinde yan yana getirildiler. Sonuçlarının ne olacağı en başından kestirmek zordu.

Drag yarışları tamamen bir otomobilin ataklığı, çevikliği ve hızı üzerine kuruludur. Sahne bir İtalyan ve İngilize bırakılmıştı. Açıkçası yarış başlamadan bir oy kullanmamız istenseydi, McLaren 720S derdik. Huracan’ın atmosferik motoruna karşı 720S, çift turbolu motorla sahne alacaktı. İngiliz için geçer sonucunu vermemizdeki sebeblerden birisi Aventador’un yine çift turbolu bir Ford GT tarafından yenilmesi.

Huracan LP 610-4‘ün kalbinde 5.2L V10 silindirle çalışan doğal emişli motor bulunuyor. Muhteşem seslerin arkasından 610 ps ile İtalyan, 3.2 saniye 100 km çıkışının devamında 325 km/h’ye kadar en yüksek hız sınırına gelebiliyor. McLaren 720S ise 4.0L hacimli çift turbolu motorla rakibinin yanına geliyor. V8 silindire sahip 720S, 720 ps güçle 2.9 saniyede kalkış yapıp, 341 km/h rahatlıkla çıkabiliyor.

Lambo, McLaren’e göre düşük motor değerlerinin yanında ağırlık olarak da avantajlı değil. Bu yarışın startında Launch Control‘ü açık Huracan’ın ani ileri atılışının sebebi AWD sistemi! Keza McLaren 720S’in de geride kalışı arkadan itişli olması. Üstteki değerler bizim için bir kılavuz ise birkaç yüz metre sonra 720S, Huracan’ın yanından geçmek suretiyle uzun mesafede avantaj sağlayacaktır. Ancak nasıl olur da 100 km’ye kalkış süresinde değerler böyle yazılabilir. Süper spor otomobillerin ne heyecanlı kısmınını sizlerle izlemiş olduk. Yine de bir yerde Lamborghini’ye bir iddia da bulunuluyorsa, sanırız eğrisine doğrusuna iyi bakılması gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum