Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lamborghini 2018 Yılının İlk Yarısında Bir Rekora İmza Atıyor!

Süper spor araç üreticisi Lamborghini tercih edilmede kendi rekorunu kırdı. İşte haberin detayları....
Lamborghini 2018 Yılının İlk Yarısında Bir Rekora İmza Atıyor!
Yorum

İtalyan spor araba üreticisi Lamborghini, son zamanlarda kişiler tarafından ne kadar çok tercih edildiğini gösterdi. Gelen haber, şirketin gerçekleştirdiği satış rakamlarıyla ilgili. Klasman olarak üst düzey hipercar imalatı yapan bu tip firmaların sene içerisinde yaptıkları satışlar yüzlü ve binli sayılarla olur. Fiyatı milyon dolarlara varınca, “az satış – çok para” eğrisi ortaya çıkmış olur.

Süper spor otomobil satışlarında ilk rekor McLaren’den gelmişti. Şirket üretime geçtiği 7 yıl içerisinde 15 bin adet araç teslimatı yaptığını açıklamıştı. Bu ortalama yıllık 2 bin adete denk geliyordu. İtalya tarafına baktığımızda ise rakamlar daha dikkat çekici duruyor…

Lamborghini Yılın İlk Yarısında 2.327 Adet Satış Yapmış

Lamborghini Yılın İlk Yarısında 2.327 Adet Satış YapmışOtomotiv sektöründe şirketlerin yaptıkları genellikle ilk yarı olan Temmuz ayında belli oluyor. Lamborghini bulunduğumuz ay dahil olmak üzere 2018 Ocak ayından beri 2.327 adet araç satış gerçekleştirmiş.

2013 yılındaki yıllık satışından bile şu anda fazla. Hesaplamalara göre %11 yükseliş olmuş. Bu rakamlar içerisinden hangi modellerin daha çok tercih edildiğine bakarsak; 1604 adet Huracan, 673 adet Aventador müşteriler tarafından tercih edilmiş. Huracan 2017 yılında değerlendirildiğinde ise 204 adet satılabilmiş. 

Yeni Urus SUV’un Çıkışıyla Rakamlar 3 Katına Çıkabilir!

Yeni Urus SUV'un Çıkışıyla Rakamlar 3 Katına Çıkabilir!Geçtiğimiz senenin Aralık ayında dünyanın en agresif SUV’u bizlerle tanıştırılmıştı ve teknik detaylarından sizlere bahsetmiştik. Süper SUV’un üretimi olsa da İtalyan şirket henüz dağıtımlarına başlamadı. Yapılan hesaplamalara göre Urus’un da dahil olması ile yıllık satışların 6.000 adet üzerinde olması bekleniyor.

Model gamına eklenecek muhteşem bir makinenin daha testleri yapılıyor. Aventador’un üst seviyesi olacak SVJ‘nin de takıma katkısının büyük olacağı düşünülüyor.

Nürburgring testlerinde tur zamanlamasına bakıldığında yeni Aventador serisinin daha hızlı olduğu görülmüş. Bakalım yılın ikinci yarısında Urus SUV’un çıkışı Lamborghini cephesine nasıl bir etki yaratacak!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu