Yatırım yapmaya başla!

Kudlow: Gelecek Haftaki Ticaret Görüşmelerinde Olumlu Sürprizler Olabilir

Trump’ın ekonomi danışmanı olan Larry Kudlow, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek Çin müzakerelerinden olumlu sürprizler çıkabileceğini söyledi.
Kudlow: Gelecek Haftaki Ticaret Görüşmelerinde Olumlu Sürprizler Olabilir

Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow, ABD ile Çin arasında gelecek hafta Washington’da yapılacak görüşmelerden çıkan olumlu sürprizler olabileceğini şu ifadelerle dile getirdi:

“Bu görüşmelerden çıkan olumlu sürprizler olabilir. Tahmin etmiyorum. Sadece bunu göz ardı etmeyin diyorum. Bazı olumlu sürprizler olabilir.” Gerçi kendisi Eylül başında verdiği bir demeçte, Çin’le anlaşmazlığı çözmenin yıllar alabileceğini söylemişti.

Ayrıca Çin’in bazı mallar satın aldığını, bunun küçük bir miktar olsa da iyiye işaret edebileceğini aktardı.

Kudlow: Ticaret Görüşmeleri Olumlu Sürprizler OlabilirBloomberg’e konuşan danışman, ayrıca ABD müzakere ekibinin önümüzdeki hafta ABD-Çin ticaret müzakerelerine açık fikirli girdiğini ve Hong Kong demokrasi protestolarının görüşmeleri etkileyebileceğini belirtti. Trump’ın Perşembe günü Çin’i 2020 başkan adayı Joe Biden ile oğlu Hunter’ı araştırmaya davet etmesine ilişkin olarak ise Başkan Trump’la bununla alakalı konuşmadığını söyledi.

Bununla birlikte, yeni Amerika Birleşik Devletleri-Meksika-Kanada Anlaşması’nın (USMCA) Kongre onayı alma ihtimali konusunda iyimser kaldığını da ekledi.

Kudlow: Ticaret Görüşmeleri USMCA Anlaşması Kudlow’un ABD’nin Hong Kong’un demokrasi protestolarına verdiği güçlü desteğin Çin ticaret müzakerelerini olumsuz etkileyebileceği yorumu da dikkat çekti. “ABD’nin güçlü bir şekilde desteklediği Hong Kong’un özgürlük ve demokrasi hareketini izlemeye devam ettiğimizi biliyorum. Bu görüşmeleri olumsuz etkileyebilir.” ifadeleriyle düşüncesini açıkladı.

Nihayetinde Haziran’da suçluların Çin’e iadesi tasarısıyla başlayan protestolar, kısa süre içinde hükümet karşıtı devasa bir harekete dönüşmüş, olay geçtiğimiz gün bir polisin bir göstericiye karşı gerçek kurşun kullanmasıyla iyice şiddetlenmişti.

Yükselişin ardından maske takma yasağı getirilirken, binlerce gösterici uygulamaya tepki karşı çıkmıştı. Aktivistlerse bu hamlenin gerilimi daha çok artıracağını ve geri tepeceğini düşündüklerini açıklamışlardı. Hong Kong’un koloni döneminden bu yana ilk defa acil durum yetkilerini kullanarak maske takma yasağı getirmesi, bir kez daha hükümetin bölgenin kontrolünü iyiden iyiye kaybettiğine yoruldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum