Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Yatırım Ürünlerine Haftalık Girişler 40 Milyon Doları Geçti

Kurumsalların en çok ilgi gösterdiği ürünlerin başında Ethereum geliyor.
Kripto Para Yatırım Ürünlerine Haftalık Girişler 40 Milyon Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasına yönelik kurumsalların ilgisi artarak devam ediyor. Veriler Ethereum yatırım ürünlerinin geçen hafta yaklaşık 6,6 milyon dolar değerinde giriş olduğunu gösteriyor.

CoinShares tarafından yayınlanan haftalık dijital varlık fonu akışları raporuna göre, küresel kripto yatırım ürünleri geçen hafta 42 milyon dolar değerinde giriş gördü. Ethereum dışında, çok varlıklı yatırım ürünleri de geçen hafta boyunca dikkat çeken girişler gördü.

Ethereum’un bir rakibi olan Solana, geçen hafta 4.8 milyon dolar değerinde kurumsal girişler gördü. Eylül ayının ikinci haftasında Solana yatırım ürünlerine 50 milyon dolar değerinde giriş olmuştu.

Bitcoin’e olan kurumsal girişler ise 15 milyon dolar seviyesinde kaldı. Uzmanlar Solana’daki azalan kurumsal girişlere sebep olarak, geçtiğimiz hafta ağda yaşanan kesintinin altını çiziyor. Son rapora göre, Ethereum ile ilgili yönetim altındaki küresel kripto para varlıklarının (AUM) toplam değeri geçen hafta 15 milyar doların üzerinde kaldı.

Ethereum geçen ay içinde fiyat 2.400 dolardan yaklaşık 3.500 dolara sıçradığı için Ağustos ayında keskin bir artış gördü. Bununla birlikte, son düzeltme nedeniyle, Ethereum fiyatı yaklaşık 5 hafta içinde ilk kez bugün 3.000 doların altına düştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%