Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Yatırım Ürünlerinde Haftalık Çıkışlar Artıyor

Yatırım ürünleri üç haftadır çıkışını sürdürüyor.
Kripto Para Yatırım Ürünlerinde Haftalık Çıkışlar Artıyor

Kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere haftalardır düşüş trendinde hareket ediyor. Veriler son bir hafta içerisinden piyasadan 300 milyar dolar para çıkışı olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar ise düşüş piyasasına göre yeni pozisyonlar almaya devam ediyor.

CoinShares tarafından yayınlanan en son dijital varlık fonu akışları raporuna göre, kripto para birimi yatırım ürünleri, dijital varlık çıkışlarının art arda üçüncü haftası olan geçen hafta 79 milyon dolar değerinde çıkış gördü.

Haftalık kripto çıkışları
Kaynak: CoinShares

Raporda son haftalık rakamların 2018’den bu yana kripto yatırım ürünlerinde en uzun düşüş eğilimini gösterdiği kaydedildi.

Kurumsal çıkışlar büyük oranda Bitcoin’de yaşandı. BTC’nin haftalık çıkışları 89 milyon dolardan fazla oldu. Bitcoin’den bu yıl boyunca toplam kurumsal çıkışlar 487 milyon dolara çıktı. Bu rakam Ethereum’da ise 14.6 milyon dolar seviyesine çıktı.

2018 yılında yaşanan büyük düşüşte, kripto para yatırım ürünlerinde 7 hafta üst üste çıkışlar yaşanmıştı. Veriler Ethereum’un son bir hafta içerisinde %26 değer kaybettiğini ve en kötü performansa sahip kripto para birimlerinden biri olduğunu gösteriyor.

Ethereum yatırım ürünlerindeki haftalık işlem hacimleri, Mayıs ayının en yüksek seviyelerinden bu yana %80 oranında düştü. Dijital para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 24 saatte %7’den fazla düşüşle yaklaşık 1,3 trilyon dolar seviyesine kadar geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum