Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Piyasası Son 100 Günde Çarpıcı Yükselişler Kaydetti

Veriler ekosistemin son 3 aylık dönemde büyüdüğünü gösteriyor.
Kripto Para Piyasası Son 100 Günde Çarpıcı Yükselişler Kaydetti

Kripto paralar boğa piyasasının etkisiyle 2021 yılına yükseliş trendi ile giriş yaptı. Başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere altcoin büyük bölümü yatırımcıların yüzünü güldürdü. Bazı altcoinler ise performansı ile piyasadan ayrıştı. Veri sağlayıcı CoinMetrics, piyasanın son 100 gününde gerçekleşenlere dair bir derleme hazırladı.

Rakamlar ekosistemin büyüdüğünü ve yükseliş eğilimini ortaya koyuyor. Bir yatırımcı 100 gün önce 100 dolar değerinde Dogecoin almış olsaydı, yapılan yatırımın bugünkü değeri 2.724 dolara yükselmiş olacaktı. Bu yükseliş DOGE’nin Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi bir performans ortaya koyduğunu gösteriyor.

Kripto para piyasası son 100 gün
Kaynak: CoinMetrics

Bitcoin tarafında ise 100 günlük süre içerisinde kripto paranın değerini 14.5 milyar dolar artırdığı görülüyor. Bu sayı Ethereum’da 6,1 milyar dolar, XRP’de 2,4 milyar dolar ve DOGE’de 2.3 milyar dolar olarak sıralanıyor.

Aktif olan adreslere bakıldığında, son 100 gün içinde yaklaşık 611.000 aktif günlük Ethereum adresi ve 1.12 milyon aktif Bitcoin adres olduğu görünüyor. DeFi protokolleri arasında ise Uniswap, Aave, MakerDao ve Compound önde çıkıyor.

Son 100 günde ortalama Bitcoin işlem ücreti 20.68 dolarken, Ethereum işlemleri aynı dönemde ortalama 16.68 dolar seviyesinde kaldı. Bitcoin’in 30.000 dolarlık ortalama işlem hacmi, 2021’in başından bu yana Ethereum’un 15.660 dolar olan işlem hacminin neredeyse iki katına çıktı.

Rapor ayrıca, Tether’in Ethereum arzının bu yıl 13,5 milyardan 24,4 milyara yükselmesiyle stablecoinlerin artan popülaritesine dikkat çekiyorSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum