Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Paralardaki Düşüş Uzun Pozisyon Tasfiyelerini 3.7 Milyar Dolara Çıkardı

Düşüş sonrası likidasyon oranları artmaya devam ediyor.
Kripto Paralardaki Düşüş Uzun Pozisyon Tasfiyelerini 3.7 Milyar Dolara Çıkardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimleri ile birlikte dün %15’ten fazla düşüş gördü. Bu sert düşüş nedeniyle son uzun pozisyonların büyük bölümünde likidasyonlar yaşadı. Son verilere göre 24 saat içinde yaklaşık 3.7 milyar dolar değerinde uzun işlem pozisyon tasfiye edildi.

Geçtiğimiz gün yaşanan düşüşte ilk etapta piyasa satışları esnasında Bitcoin’de 1.3 milyar dolar uzun pozisyon tasfiye edildi. Ethereum tasfiyeleri ise 900 milyon dolara ulaşarak Bitcoin’i takip etti.

Kripto para uzun tasfiyeler
Kaynak: Bybt

Likidasyon öncesi Bitcoin yükselişini 53.000 dolar yakınlarına kadar taşımıştı. Sert düşüş 42.000 dolar seviyesine kadar sürdü ve bu likidasyon oranlarının artmasına neden oldu.

BTC, son zamanlardaki en düşük seviyelerinden hızla toparlandı ve 46.500 dolar fiyat seviyesine ulaştı. Şu anda Bitcoin, 855 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 45.500 dolar civarında işlem görüyor.

itcoin ve Ethereum dışında, kripto piyasasındaki son oynaklık XRP, Solana, ADA, DOGE , FIL ve Ethereum Classic’te büyük ticaret pozisyonlarını tasfiye etti. XRP’deki tasfiyeler 220 milyon dolara ulaşırken, Solana’da 80 milyon dolardan fazla tasfiye yaşandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%