Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin: Rusya Müzakereye Hazır Ancak Ukrayna Net Değil

Rusya bugün müzakereye hazır olduğunu söylerken Ukrayna'nın katılıp katılmayacağı net değil. Kremlin sözcüsünün müzakere hakkında açıklamaları aşağıda;
Kremlin: Rusya Müzakereye Hazır Ancak Ukrayna Net Değil
Yorum

28 Şubat’ta müzakere ilk kez bir arayan gelen Ukrayna-Rusya taraflarının görüşmesinden sonuç çıkmamış, 2. müzakere turu kararı alınmıştı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, dün yaptığı açıklamada ateşkes konulu anlamlı müzakerelerin başlayabilmesi için Rusya’nın Ukrayna şehirlerini bombalamayı bırakması gerektiğini söylemişti.

Bugün bazı kaynaklarda müzakerelerin ertelendiği haberine yer verilirken Kremlin’den açıklama geldi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, görüşmelerle ilgili çelişkili bilgiler olduğunu söyledi. Reuters’ın aktardığına göre Peskov, Rus yetkililerin Ukrayna ile ikinci tur görüşmeleri Çarşamba günü yapmaya hazır olduğunu ancak Ukraynalı yetkililerin gelip gelmeyeceğinin net olmadığını söyledi.

Peskov aynı zamanda Moskova’nın Batılı ülkelere Rus ekonomisini baltalamak için dayatılan önlemlere karşı sert, iyi düşünülmüş ve net bir yanıt formüle etmesi gerektiğini de söyledi.

Bu arada Ukrayna Savunma Bakanlığı, 24 Şubat – 2 Mart arasındaki dönem için düşmanın tahmini savaş kayıpları bilgisini paylaştı. Belirtilen muharebe kayıpları arasında; 5840’tan faza personel, 211’e kadar tank, 862 zırhlı savaş araçları, 85 ağır silah sistemi, 30 uçak, 31 helikopter, 355 araç yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu