Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kredi Borcu Takibe Düşen Çiftçilere Müjde

Tarımsal kredi borçluları için Ziraat Bankası'ndan önemli açıklamalar geldi. İşte konuyla ilgili çiftçiyi sevindirecek program;
Kredi Borcu Takibe Düşen Çiftçilere Müjde
Yorum

Koronavirüs pandemisi ve artan maliyetler çiftçilerin de zor günler geçirmesine neden oluyor. Artan maliyetler karşısında tarımsal krediye başvuran çiftçiler mahsullerinden yeterli kazancı elde edemeyince borçlarını da ödeyemez hale geldi.

Ziraat Bankası bugün bir basın açıklaması yayımlayarak tarıma destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk’ün yorumlarıyla paylaşılan açıklamada, çiftçiler için ödeme kolaylıklarından bahsedildi.

Tarımsal faaliyetteki müşterilerinin tüm ihtiyaçlarının finansmanındaki desteğine ek olarak ödeme güçlüğü yaşayan borçlu çiftçiye ödeme kolaylaştırıcı imkanlar sağlandığı duyuruldu.

Recep Türk bankanın çiftçilere sağladığı ödeme kolaylığı konusunda şu ifadeleri kullandı:
Ziraat Bankası Tarımsal Kredi Yapılandırma Açıklaması
Kaynak: Ziraat Bankası

Uygulamanın 31 Mart 2022 tarihine kadar geçerli olacağı vurgulanırken, 30 Kasım 2021 tarihinde tarımsal kredilerden kaynaklı takip hesaplarında bakiyesi bulunan müşterilerin uygulamadan yararlanabileceği söylendi.

Türk, uygulamadan yararlanmak isteyen müşterilerin banka şubelerine müracaat etmelerini isterken, çiftçilerin her zamanın yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu