Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kraken Borsasına 6 Milyar Dolarlık Ethereum Transfer Edildi

Ethereum ağında görülen büyük miktardaki varlık taşınımı, fiyatların aşağı yönde hareket edeceği endişesini güçlendirdi. İşte detaylar;
Kraken Borsasına 6 Milyar Dolarlık Ethereum Transfer Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Whale Alert, 1.250.000 Ethereum’un Kraken borsasına taşındığını rapor etti. Bilindiği üzere soğuk cüzdanlardan merkezi borsalara varlık aktarımı, yatırımcılar arasında endişe yaratır. Bu fiyatın ilerleyen dönemde düşeceği şeklinde algılanır.

İşlem sayfasına göre, anonim cüzdandan 6 milyar dolar değerinde Ethereum transfer edildi. Ancak Etherescan blok zinciri gezginindeki her işlemin, Kraken’in kendi soğuk cüzdanlarından aktarıldığı görülüyor. Bu da bilinen aksine panik yapılacak bir durumun olmadığını gösteriyor.

Büyük hacim, Eylül ayının başından beri artan fon girişleriyle açıklanıyor. Kullanıcılar, piyasadaki güçlü yükseliş eğilimi ve Ethereum’un deflasyonist yolu nedeniyle fonlarını borsalardan sürekli olarak çekiyor.

Kraken, Ethereum transferleri
Kaynak: Whale Alert/Twitter

Yeterli likidite sağlamak için borsa, piyasa yapıcılar tarafından kullanılacak fonları içeriye taşıyor. Takip edilen transfer miktarı, mevcut günlük işlem hacminin yaklaşık %40’ına karşılık geliyor. Bu fonların satış amacıyla kullanılması, Ethereum fiyatında sert düşüşlere neden olabilir.

Borsalar, kullanıcıların varlıklarını saldırıya uğrama veya çalınma riskine karşı korumak için soğuk cüzdanlar kullanıyor. Fonların bir kısmı, anında talep üzerine kullanılmak üzere borsanın sıcak cüzdanlarında kalır.

Soğuk cüzdanlar, sürekli olarak ağa bağlı olmayan bir cihazda depolanmaları nedeniyle fonlara anında erişilememesi karşılığında daha fazla güvenlik sağlıyor. Ethereum son günlerdeki yükselilşini 4.800 dolar seviyesinin üzerine taşımıştı.

Bu, ETH için yeni ATH seviyesi olarak kaydedildi. Kripto para birimi an itibariyle 4.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%