Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Koreli Korbit Borsasının %35’i SK Telecom’a Satıldı

Korbit, Bithumb, Upbit ve Coinone ile birlikte ülkede faaliyet gösteren dört büyük borsa arasında yer alıyor.
Güney Koreli Korbit Borsasının %35’i SK Telecom’a Satıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Kore’nin en büyük kablosuz taşıyıcısı Sk Telecom’un yatırım iştiraki SK Square, kripto para borsası Korbit’e yaklaşık 75 milyon dolarlık yatırım yaptı. SK Square, Korbit hisselerini elinde tutarak net varlık değerini büyütmek istiyor.

Yatırımın ardından SK Square, Korbit’in %35 hissesine sahip oldu. SK Square’in hissesi, şirketi kripto borsasının Güney Koreli yatırım devi NXC’nin arkasındaki ikinci en büyük hissedarı konumuna getiriyor.

SK Square ve Korbit, aynı zamanda, NFT’ler ve metaverse gibi popüler kripto varlıkları ortaklaşa tanıtmayı planlıyor. SK Square daha önce Onmind’e 6,7 milyon dolarlık yatırım yaparak metaverse pazarına yönelik adımlar atmıştı.

Şirketin baş yatırım sorumlusu Yoon Poong-young, SK Square’in bir yatırım şirketi olarak konumunu iyileştirmek için blockchain ve metaverse gibi gelişen teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

Korbit borsası son verilere göre günlük 21 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olmakta. Bu hacim borsayı rakipleri arasında 31. sıraya yerleştiriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%