Yatırım yapmaya başla!

Koenigsegg Le Mans Hypercar Sınıfında Sağlamlık Gösterisine Hazırlanıyor!

İsveçli hiper araç üretici Koenigsegg, dayanıklılık yarışı Le Mans 24 Hours'a girebileceklerini söyledi.
Koenigsegg Le Mans Hypercar Sınıfında Sağlamlık Gösterisine Hazırlanıyor!

İsveç’in ve dünyanın en hızlı otomobillerini dünyaya gönderen Koenigsegg, yeni bir oluşum için hazırlanıyor. Kısa sürede hipercar sınıfını tabiri caizse param parça eden Koenig, barındırdığı sağlamlık ilkesini özel Le Mans 24 Hours yarışlarında da sunacak. Son modeli Jesko‘yu kelimenin tam anlamıyla uçağın yeryüzü temsilcisi gibi göstermesi, şirketin bir kez daha insanların gözünde yücelmesini sağlamıştı.

Kurucu Christian von Koenigsegg, şirketinin Le Mans 24 yarışlarıyla ilgilendiğini ve giriş çalışmalarının yürütüldüğünü bildirdi. Road & Track‘e konuşan Christian von, FIA’nın LMP1 değiştirme süreçlerini takip ettiğini açıkladı. Haberin detayları;

Christian von Koenigsegg incelemelerin sürdüğünü ve zaman alıcı bir süreç olacağını aktardı.

Koenigsegg, “İlk düzenleme grubu, yarışa girmemiz için herhangi bir olasılığımızı gerçekten dışladı. Bu yüzden çabalarımızı buz üzerinde tutuyoruz. Yeni düzenlemeler yüzeyde çok daha uygun görünüyordu ama henüz tam olarak değerlendirecek vaktimiz olmadı. Tarafımızdan gelen ilgi devam ediyor, ancak şimdilik açıklamamız yok.” dedi.

İsveçli şirket Le Mans 24 yarışları için düşüncelerini Cenevre Otomobil Fuarı’nda söylemişti. Açıklamalarında Şirket, son on yılda dayanıklılık yarışında rekabet etmenin hiçbir anlamı olmayacağını, çünkü performans düzenlemelerinin dengesinin Porsche 911 ve Ferrari 458‘lerin beğenilerine karşı sakatlanacağını söylemişti.

Hiper araç düzenleme kuralları çerçevesince Toyota ve Aston Martin sezon kurallarını tamamladı.

Hipercar düzenlemelerinde, özel prototiplerle birlikte yola çıkarılan hiper otomobile dayalı araçların iki yıllık süre boyunca en az 20 üretim modelini üretmesi şartıyla sisteme giriş yapabilir. Şartlar, aracın minimum 1.110 kg olması ve 750 ps üç üretmesi.

Hibrit istenirse koyulacak ve koyulursa da destek motorun gücü 270 ps’i geçemeyecek. Koenigsegg eğer isterse Jesko’sunu yarışlara sokabilir. Onun için zor olur mu bilemiyoruz ama 1.600 beygirlik roketli motorunu 750 ps’e kadar indirmesi gerekecek. Yine de açıklamalara bakılırsa Le Mans 24’te uzun soluklu gidecek bir Jesko’yu mümkün gözüküyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum