Yatırım yapmaya başla!

Kitty Hawk Şirketi Tek Kişilik Tamamı Elektrikli Uçan Flyer Aracını Tanıttı!

Google kurusucu Larry Page tarafından finanse edilen Kitty Hawk şirketi tek kişilik kompakt gökyüzü aracını tanıttı!
Kitty Hawk Şirketi Tek Kişilik Tamamı Elektrikli Uçan Flyer Aracını Tanıttı!

Araç konusunda yer küredeki işlerin tamamlandığına inan bazı şirketler, gök yüzü çalışmalarında çığır açıcı projelerini teker teker sunuyorlar. Havaya yükselerek ehliyete ihtiyaç duyulmayacak bir taşıt yapımına giren Kitty Hawk, elektrikle çalışan ultra hafiflikteki Flyer’ı gösterdi. Şirketi, Google kurucusu Larry Page‘den de hatırlayabilirsiniz.

Kısa süre önce Kitty Hawk, Cora adını verdiği tam otonomlu uçan taksisini tanıtmıştı. Gökyüzünün EV araçları konusunda sağlam atılımlar yapan şirket, Flyer’ın internet sitesinden siparişinin verilebileceğini açıkladı. Böylelikle projenin ne kadar gerçek olduğunu da vurgulanmış.

Flyer Ultra Hafif Yapısıyla Sadece Çim Biçme Makinesi Kadar Ses Çıkartacak

Aslında Kitty Hawk ses kısmına özellikle değinmiş. Çünkü bazı kişiler çok pervaneli uçan aracın fazla sesli olacağını düşünmüşler. Herhangi bir sürüş belgesi istemeyen Flyer, 10 pervane ile havalanacak. Uçabilen bu araç tipik olarak denizlere de iniş yapabilen planör yapısında duruyor.

Merkez bir kabin içerisinde tek kişilik bir yer yapılmış. Pervaneler ise yan kısımlardan çıkan platformlar üzerinde .

Tek Kişilik Uçan Araç Maksimum 20 Dakika Uçurulabilecek

Tek Kişilik Uçan Araç Maksimum 20 Dakka UçurulabilecekMini Kitty Hawk aracı, pervanelerini döndüren elektrik motorlarına bağlı pilleriyle havada 12 ile 20 dakika arasında kalmanıza izin veriyor. Teknik değerler kısmında Flyer’ın 32 km/h maksimum sürat ve yerden 3 metre yükselebileceği söylendi.

Daha çok eğlence amaçlı üretildiğini düşünüyorum. Verilen hız ve menzil rakamlarına bakılırsa, kısa mesafe sürüşlerine uygun. Ayrıca 3 metre kadar yükselmesinden dolayı da su üstünde veya boş açık alanlarda kullanılacağına işaret ediliyor.

Bence Flyer’ın en büyük müşterileri eğlence parkları veya benzer mekanlar olabilir. Ağırlıklı olarak kiralama yöntemine gidilerek, insanların hizmetine sunulacağı düşüncesindeyim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum