Yatırım yapmaya başla!

KIA Amerika için Telluride SUV’un Üretim Onayını Verdi!

Kia'nın büyük SUV alanında tanıtımını yaptığı Telluride için yeşil ışık yakıldı. Ancak Koreli markanın düşündüğü pazar çok farklı!
KIA Amerika için Telluride SUV’un Üretim Onayını Verdi!

Yaklaşık iki senedir Kia’nın büyük SUV alanında farklı bir yapı altında sunacağı modelini konuşuyordu. Tabi konsept adı altında gösterilmesi, kesin bir çıkış tarihine işaret değildi. Önceki fuarlarda tanıtılmasıyla Kia’nın Sportage ve yenilenmiş haliyle gelen Sorento SUV serilerinden farklı platform aracı olacaktı.

Koreli firmanın piyasa değerinin sürekli dünyada üst sıralara tırmanmasıyla işin aslı böyle bir araca ihtiyacı vardı. Hatta Telluride ile birlikte ona benzer bir sedan Amiral Gemi de ortaya çıkarması gerektiğini düşünüyorum.

Telluride’nin görünüm farklılığı açıkça ortada.

Kia Konsept Telluride SUV Dış Görünüm

Büyütülmüş bir Kia olarak, diğer segmentlerden kopartılmamış.

Kia Konsept Telluride SUV Far Yapısı

Geniş vücut hatları, ön görünümün Rolls Royce duruşu bence başarılı.

Kia Konsept Telluride SUV Profil

Izgarasına baktığımızda Kia’nın güç temsilcisi Stinger‘dan önce marka yüzü olduğunu gördük.

Kia Konsept Telluride SUV Arka Görünüm

Konseptin Sorento’dan büyük boyut rakamlarıyla,
Toyota’nın yeni Land Cruiser Proda‘suna rakip olacağını gösteriyor.

Kia Konsept Telluride SUV Arka Farları

Kia tasarımcısı Gregory Guillaume, Telluride’nin sadece Amerika’ya yönelik olacağından bahsetti.

Kia Konsept Telluride SUV Kokpiti

2 sene önce ki tanıtımında 3.5L V6 benzinli bir motor ve yanında hibrit bir üniteden bahsedilmişti.

Kia Konsept Telluride SUV Hibrit Motoru

Sanırım motor konusunda birşeyler değişmeyecek. Kia’nın hibrit bakımından olaya kesin olarak nasıl yaklaşacağını bilmiyoruz. 2020 yılı için Kia’nın Niro EV SUV‘u tanıtması da elektrikli araç yönünden planlarından bahsetmişti.

Çıkış zamanının tahmini olarak 2019 yılının sonları olacağını düşünüyorum. Çünkü Kia’dan da gelen açıklamalara bakılırsa Telluride için yeşil ışık yakıl ve buda yakın tarihe işaret ediyor. Tasarımı hazır olduğuna göre fazla değişiklik yapılmadan gördüğümüz gibi üretime girecektir. Bakalım Kia’nın Amerika için yaptığı büyük SUV modeli beklenen ilgiyi görebilecek mi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum