Yatırım yapmaya başla!

Kia Harika Bir Kararla Proceed Shooting Brake’ye Üretim Onayını Verdi!

Kia'nın K900 ile lüks model çalışmasından sonra sportif wagon Proceed'in Shooting Brake yapısıyla üretim süreci başlatılıyor!
Kia Harika Bir Kararla Proceed Shooting Brake’ye Üretim Onayını Verdi!

Çıkışlarına yetişilemeyen bir firma varsa o da Kia dır. Koreli otomobil üreticisi azmin nasıl bir şey olduğunu resmen tüm dünyaya duyurdu. Hyundai ile olan kan bağı sayesinde sınıflarını genişletmekle kalmayıp, bazılarını tahtından edecek kadar kusursuz yapmayı başardı. En son Amiral Gemi sınıfına sunduğu K900 ile seviyesini yükseltmişti.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterilen Proceed, şimdiden hayran kitlesi yapmayı başardı. Konseptin üretim süreci ile belirsizlikler sürüyordu ancak son gelen haberde Shooting Brake tarzıyla üretim onayı çıktı. Şaşırtıcı derecede Kia, yapacaklarını direkt olarak rekabetin en zirve olduğu kısımlara kaydırdı. Markanın en güçlü konumunda olan Stinger ile Alman rakiplerini ezip geçmeye başlamıştı.

Kaslı Kia modeli, neresinden bakarsanız bakın güzel!

Sizlere geçen sene gösteriminden belli kareler vermiştik. En başta Proceed’in tek kapı coupe formlarda olabileceğini söylemiştik. Tabi onay 4 kapılı olarak verildi. Ceed’e verilen Shooting Brake kasa yapısı, aslında 2018 yılı marka yeni yüz hatlarını taşıyor.

Kaplan burnu ızgara tipi, daha ince farlarla kasa genişlemesi yaşayarak gelecek. Baskın bir tipe bürünen Ceed, tampon dahil olmak üzere sportiflikle ağır görüntü arasında duruş sergiliyor.

Proceed Shooting Brake’nin tek çıkış nedeni Kia’nın kafayı Almanlara takması!

Bunu en iyi Panamera Shooting Brake ve en güçlü wagonlar arasında yer alan CLS63 AMG‘den anlayabiliriz. Söylediklerimiz kaliteli oldukları gibi pahalı da.

Yalnız, Stinger’ın donanımsal ve 3.3L‘de neler yaptığına bakılırsa yarı yarıya fiyat farkına rağmen belli kısımlarda üstte çıkmayı başarmıştı.

Proceed’in çıkışı için Ceed’in son halinin alınması beklendi.

Çalışmaların Hyundai ile yürütüldüğü saklanmıyor. O yüzden modellerin birleştirildiği platformlar, her iki marka modellerini besliyor. Bu kısım asfalt yollarda lüks otomobil mantığını kapsıyor.

Diğer taraftan Kia, farklı crossover ve SUV model için hazırlıklar yapıyor. Olur mu bilemiyoruz ama tek kapılı Stinger’ın yansımalarından doğan bir spor otomobil de Koreli üretici tarafından çıkartılabilir. En azından BMW’nin Hyundai N modellerine yardım etmesi Kia’nın da faydalanabileceği anlamına gelebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum