Yatırım yapmaya başla!

Kia’nın Beklenen Projesi “ProCeed” Shooting Break Tarzıyla Büyülüyor!

Kia, güç sembolü Stinger GT'den sonra tamamen farklı dilde tasarlanan ProCeed Konsepti tanıttı. İşte detaylar...
Kia’nın Beklenen Projesi “ProCeed” Shooting Break Tarzıyla Büyülüyor!

Kia’nın beklenen projesi ProCeed, düşünülenin aksine farklı bir yapıda bizleri karşıladı. Konsept çizimlerinin gösterildiği bu araç, Frankfurt’ta tasarımıyla öne çıkan modeller arasına girecektir. Kia’nın özellikle Sportage ile diğer modellerin çağrışımını yapan ön kısım, markanın lüks bekçisi Stinger‘da uygulanışının ardından değişmeyen grafikler ProCeed’de de bizleri karşılıyor.

Farkettiyseniz çoğu marka alt yapısını büyük araç tasarımları için değişken platformlarda ele alıyor. Stinger’ın sedana yönelik olmasıyla, Kia’nın düşündüğü sanırım yakın çizgilerde büyük bir hatchback yapmaktı. Bunlara ek olarak benzersiz ve farklı da olmak zorundaydı. Gördüğümüz kadarı ile bu işi de Kia başarılı bir şekilde halletme yolunda ilerliyor.

Normal olarak ProCeed’e baktığımızda Stinger izlerini görebiliyoruz. Sonuçta markanın benimsediği “tiger nose” ızgara biçimi bu model içinde düşünülmüş. Ayrıca ProCeed, tampon stili ile yine hızlı bir Kia olacağa benziyor.

ProCeed’in profili Mercedes CLS Shooting Break’i andıran cinsten arkaya doğru alçalan bir yapıya sahip. Şu andaki tasarımı otomatik çıkan kapı kolu ve A stünsuz olarak planlanmış.

Eğer ki Kia’nın projesi hayat geçer ve genel stil bu şekilde olursa, rekabet edeceği alanlar az çok belli. 20″ verilen ve çamurluk yakınlığı ile dünyanın en hızlı wagon araç grubuna giriş yapabilir.

Porsche’nin Panamera Sport Turismo’su çıkacan ve çıkacak olan birçok modele tasarım abiliği yaptı. ProCeed’in kusursuz arka güzelliği, tek çizgi halinde devam eden stop farlarıyla taklit edilenler arasına girecektir. Porsche’den sonra!

Kia’nın bu yeni modelinde bence vurgulanmak istenen; Stinger gibi hıza ve lükslüğe dayalı bir modelden sonra ProCeed’in büyük hatchback projesinde de neler yapabileceğinin çağrışımları yapılıyor. Yani işlerin burda bitmediği de söylenmek isteniyor.

Koreli markanın tasarım direktörünün üstün hayal gücüyle SUV ve küçük sınıf araçlar dahil, Kia’nın şirketçe hangi alanları benimsediği ve rekabette her türlü unsuru egale etme düşüncesi olduğunu son zamanlarda daha çok belli oluyor. 12 Eylül Frankfurt Fuarı’ndan sonra çıkacak detayları bizi takip ederek öğrenebilirsiniz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum