Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İkonik Araçlarını Kasırgadan Korumak için Garajını Evinin İçerisine Aldı!

1988 gümüş bir BMW E30 M3 ve 1984 siyah bir Golf GTI'ı Hurricane Dorian kasırgasından korumak isteyen araç sahibi, evinin kapılarını sonuna kadar otomobillerine açmış.
İkonik Araçlarını Kasırgadan Korumak için Garajını Evinin İçerisine Aldı!

İnsanların farklı tutkuları onları bazen ilginç şeyler yapmaya zorluyor. O tutkuları bir eve, hayvana ve gördüğünüz bir arabaya da olabiliyor. Hele ki otomobillerdeki tutku erkekler arasında tarifsiz şekillere gelebilmekte. İkonik, güncel değeri çok fazla olan bir BMW M3 ve VW GTI için yapılan bu yuva, onları dış dünyadaki kötülüklerden korumak için oluşturulmuş bir kalkan.

Bir keresinde Kanadalı Acura Integra Type R sahibi aracını garajına çekip bir de üzerine tahtalarla kapatarak 10 yıl boyunca orada saklamıştı. Randi Jalil adlı bu kişi de gümüş ve siyah aracını korumak adına, mecburen evin içerisine koymak zorunda olduğundan söz etti. Bakalım neden garaj değil de ev?

E30 M3 ve 1984 Golf GTI’yı Hurricane Dorian kasırgasının vereceği zararlardan uzaklaştırmak için onlara ev ortamı hazırlamış.

Jalil, normalde arabaların garaja çekileceğini ancak kız arkadaşı ve kardeşinin arabalarının yer kapladığını söyledi. The Drive‘a konuşan Jalil, kız arkadaşının 2018 Chevrolet Malibu ve erkek kardeşinin 2018 Toyota Corolla’sının garaja çekili olduğu için bu yönteme başvurduğunu söyledi.

Aslında bu araçların gerçekten bu şekilde korunması gerekiyor. Hatta bir mühendisin yaptığı gibi boyalarını bozmayacak, deformelerden koruyacak iklim kontrollü garajlara dahi koyulabilir.

Madem garaj dolu, duvarları kırarım diyen araç sahibi, gayet rahat bir salon hazırlamış.

Randy Jalil, “Hiçbir şey fantezi değil, sadece mümkün olduğunca çok sayıda araba korumak istedim. Kız arkadaşım Amber Carpenter arabaları evin içine koyduğu içindi çünkü arabalarımı ne kadar sevdiğimi biliyor! Neyse ki, yaşadığım Port Saint Lucie’de herhangi bir hasar alamadık. Neyse ki, evin etrafındaki her şey kurtuldu. Bu kasırganın nereye gittiğini ve hasarın ne kadar kötü olabileceğini görmek için bekleyen stresli bir zaman olduğunu kabul etmek zorundayım.” dedi.

Sözlerin arasında BMW 3 Serisi’nin tarihinde gözde olan 1988 E30 kasa M3’ün hiç yağmurla temas ettirmediğini söyledi. İşte o kadar çok seviyor otomobilini. Yıkıcı kasırga nedeniyle sıkıntılı zamanlar geçirdiğini söyleyen Jalil acaba araçlarını geri sokağa çıkartacak mı?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum