Yatırım yapmaya başla!

2020 Karma Revero GT’nin Yapay Motor Sesleri için ECCO ile Anlaşıldı!

Karma Revero GT'nin sessiz yapısının insan sağlığı için olumsuz olacağından , işin uzmanlarından olan ECCO ile anlaşılarak mevzuata uygun hale getiriliyor.
2020 Karma Revero GT’nin Yapay Motor Sesleri için ECCO ile Anlaşıldı!

Henrik Fisker’in “dünyanın ilk üretim lüks plug-in hibrit arabası” yapımıyla başladığı hayatında, farklı bir türün çekici tarafı bizlere gösterilmişti. Dünyamızda otomotive yön vermeye başlayan Çinliler, ışık gördüğü Fisker’i satın alarak Karma Revero isminde yeniden üretime geçmişti. Tesla Model S’in rakibi olarak görülse de aktarım organlarında farklı tarafları temsil ediyorlar.

Araç marka modelleri hızlıca elektriğe geçtikçe aslında arkasında bazı bilinmeyenleri de getiriyor. Onlardan birisi de geçtiğimiz günlerde Amerika önemli bir karar alarak EV’lerin motor seslerine ilişkin bir kuralı devreye almaya hazırlanıyordu. Sebebi, insanları dış ortamlarda bir uyarıcı aracı olan motor seslerinin, EV araçlarda olmamasından dolayı! İşte detaylar;

Karma Revero GT, plug-in hibrit bir yapıda olmasına rağmen sessizliğini bozması gerekiyor!

Özel bir dizayn anlayışına sahip Karma Revero’da görev yapan turbo benzin ve çift elektrikli bir motor yer almakta. 2.0L hacimli benzinli motorun işleyişine baktığımızda, aslında o, sadece menzil aralığını genişletmek için orada.

Öyle olduğunda da model caddelerde giderken sessizliğini halen daha korumuş olacak. Konu, insanlarla elektrikli araç ilişkileri açısından önemli. Otomobillerin varlığını hissetmek sadece korna ile olmuyor. Çoğunluğu araçların çıkardığı seslerle anlaşılıyor. Buradan yola çıkılarak uyarıcı teknolojik ses alanında uzman olan ECCO Güvenlik Grubu ile anlaşma yapılmış.

ECCO, yapay bir ses ile Revero’nun varlığını dışarıda insanlara belli edecek.

Çok önemli bir konu ve insan sağlığı için kesinlikle olması gereken bir çalışma. Karma’nın bilgi ve eğlence sistemleri direktörü Joe Durre, Revero GT’nin yeni sesinin bazı fütüristik filmlerde duyulan elektronik, düşük seviyeli seslere benzediğini aktardı.

Şu anda size veremiyor olsak da bir ses tonuna ulaştık ve elektrikli süpürge ile hava üfleyici alet tonu arasında kaldık. Durre, “Müşterilerimizin araç düşük hızlarda çalıştırıldığında ve kullanıldığında anında tanıyacakları bir ton olacak. Sesimiz, bir aracın yakındaki yayaları, dikkati dağılmış, kör ya da görme engelli olanlar için özellikle yararlı olan ve markamıza çok iyi tanınan, devlet güvenlik yönetmeliklerine uygun bir şeyler veren bir uygulama olacak.” diyor.

Ses olayı Revero dahil yasal kurallarla birlikte geliştirildikçe, insanlara satın alırken sunulacak bir opsiyon haline getirilecek. Ne kadarlık bir db ya da kaç adet ses tonu seçimi olur bilemiyoruz ancak, şimdiden bile Mercedes AMG GT gibi modellerin turbo ile alamadıkları kalın tonlar için yapay sesler kullanıyor. Tabi ki burası kulak zevki ile alakalı!

Revero GT’nin 2020 EV düzenlemelerine tam olarak uyması için ECCO’nun dış sirenleri aracın önüne ve arkasına yerleştirilmiş, belirli bir basınç seviyesinde hıza bağlı bir ses spektrumu yayılması yapmış. 2020 Karma Revero GT’nin makyajlanan yapısı yollarda test ediliyordu ve çıkış sürecine de yılın 4. çeyreği söylenmişti…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum