Yatırım yapmaya başla!

Honda Type R’ın İlginç Kamyonet Dönüşümü: “Project P”

İngiltere Ürün Mühendisliği Bölümü hot hatch Type R'dan şaşılacak bir kamyonet modeli çıkartmış.
Honda Type R’ın İlginç Kamyonet Dönüşümü: “Project P”

Honda Civic Type R‘ın yeni neslinde bizlere neler sunduğunu az çok biliyoruz. Şekil yönünden sınıfında tartışmasız en iyisi olup, kaputu altındaki güçlerle de bizleri büyülemişti. VTEC Turbo ile desteklenen motoru, 320 beygir güç ve 400 nm tork ile anlık tepkilere iyi cevaplar verebiliyordu. Bünyesine yüklenen yüksek performanslara yönelikte aerodinamik body kit öğelerinin en çarpıcı kısımlarıyla sunulmuştu.

Anlattığımız bu kısım hatchback olsa da, Type R’ın üzerinde gerçekleşen farklı bir kurguya rastlıyoruz. Görünce “gerek var mıydı?” dediğimiz ancak yine de havalı bir Type R Truck‘a rastlıyoruz. Açıkçası hiper sporcuları kovalayan bir orta sınıf savaşçısına yapılmasa iyidi!

Proje P Kodlu Çalışmayı İngiltere Ürün Mühendisliği Bölümü Yapmış

Alışık olmadığımız görüntüleri bizlere sunan Ürün Mühendisliği Bölüm öğrenci ve öğretmenleri insanların dikkatini çekecek zekice bir nokta bulmayı başarmışlar. Muhtemelen Honda’yı ön kısmından gördüğünüzde bir şey anlamayacaksınız. Profiline geçildiğinde Proje P‘nin detaylarına ulaşabilirsiniz.

B sütundan itibaren parça kesimine başlanmış. Tavanın yarısından olacak şekilde arka camda dahil o kısımlar yok edilmiş. Siyah roll barların koyulduğu bagaj zemini ve yan cepheleri metal parça ile kaplanmış.

Type R’a Ait Ekstra Parçalara Dokunulmamış

Ön tampon lipleri, yan hava kanalı, marşpiyel, çamurluk ekleri ve arka tamponun yapısı hiç ellenmemiş. Jantlar 19 inç haliyle aynı duruyor. Amerikan stillerine uygun olan araç ne kadar da kamyonete dönüştürülse de bastırma kuvvetine ihtiyacı var. O yüzden karbon rüzgarlığı bagaj üzerinde bırakılmış.

Ticari Type R’ın özel sürüş modları ve motoru korunmuş. Aldığımız bir bilgiyle de ayrıca şaşırdık. Proje lideri Alyn James, Project P’yi Nürburgring’e sokarak en hızlı önden çekişli kamyonet için rekor denemesi yapacağını söyledi. Keza Type R aynı pistte dört kapılı haliyle en iyi tur zamanlaması rekorunu koruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum