Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sinemada Justice League: Adalet Birliği İzlemek için 10 Neden

DC’nin uzun zamandır merakla beklenen filmi Justice League, nihayet vizyondaki yerini aldı. Biz de merak edenlere filmi izlemek için 10 neden sıraladık.
Sinemada Justice League: Adalet Birliği İzlemek için 10 Neden
Son Güncelleme: 
Yorum

DC Sinema Evreni’nin uzun süredir beklenen ve birçok süper kahramanı bünyesini toplaması hasebiyle dikkat çeken filmi Justice League nihayet vizyondaki yerini aldı. Özellikle aksiyon sevenlerin büyük bir beğeni ile karşılayacağı ve Marvel’ın rengarenk dünyasından sıkılanlar için ilaç gibi gelecek olan film, sinemada izlenmesi gereken leziz bir seyirlik olarak öne çıkıyor.

2017’nin en heyecan verici filmleri arasındaki Justice League’de Bruce Wayne yani nam-ı değer Batman önderliğinde yeni bir ekip kurmak birleşen süper kahramanlar, Steppenwolf isimli bir kıyamet günü canavarını yok etmek için yola koyulur. Ancak aralarında Süperman gibi güçlü birinin olmayışını anbean hisseden “Adalet Birliği”nin işi hayli zor olacaktır.

İşte böylesi bir hikayeden doğan ancak başından sonuna dek usta işi yapısıyla sinemaseverlere keyifli anlar yaşatan Justice League, an itibariyle beyazperdede görülmesi gereken filmlerden biri olarak öne çıkıyor. Pekala, hala filme gitme konusunda kararsız mısınız? Çekimserler için, Justice League’i sinemada izlemek adına 10 neden sıraladık.

1 DC’nin Şampiyonlar Ligi’ni Temsil Etmesi

DC’nin Şampiyonlar Ligi’ni Temsil EtmesiUzun yıllardır süper kahramanları beyazperdede izliyor, onların hikayelerine hayran gözlerle tanıklık ediyoruz. Marvel ve DC’nin başı çektiği süper kahraman filmleri, teknolojinin gelişmesi ile sinema alanında daha üretken bir duruş sergiliyor. Özellikle üstün görselliği ile herkesin keyifle izlediği işleri ortaya koyan bu yapımlar, son yıllarda birçok süper kahramanı aynı filme toplaması yönüyle de ilgi çekiciliğini maksimum seviyeye çıkarmış vaziyette.

İlk olarak Marvel’ın Avengers’ı ile başlayan bu akımın son temsilcisi olarak arz-ı endam eden Justice League, en az muadili kadar ses getirmeye aday bir iş. Batman’den Wonder Woman’a kadar birçok süper kahramanı bu filmde görmek mümkün! Onların gücünü aynı amaç uğruna birleştirdiğine tanıklık etmenin yanı sıra, böylesine dünyevi yeteneklere sahip kahramanların omuz omuza savaştığına şahitlik etmek, hakikaten tarifi mümkünsüz bir durum.

Bu da Justice League’i, DC’nin Şampiyonlar Ligi olarak tanımlamamızın önünü açan yegane etmen. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım, solo filmleri dahi hepimizi sinemaya koşa koşa götüren bu süper kahramanları, aynı film içerisinde, aynı amaca hizmet ederken izlemek, bir filmi ilgi çekici yapmaz mı? Eğer ki birçok ağır topu aynı karede görmek istiyorsanız, DC’nin bu iddialı yapımını kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

2 Üst Düzey Görselliği

Üst Düzey GörselliğiDC yapımlarını türevlerinden ayıran en önemli etmen, hiç şüphe yok ki muazzam sinematografisidir. Renkli bir duruş sergilemeyen, aksine realitesini ön plana çıkarmak adına karanlık bir haleti ruhiyeye bürünen DC böylelikle beyazperdede oldukça farklı bir tecrübe yaşatmayı da başarmaktadır.

Justice League’e geldiğimizde ise, diğer DC yapımlarında olduğu gibi bir kez daha aynı karanlık atmosferle karşılaşmak mümkün. İzleyeni sürklase edecek kadar değerli olan bu sinematografinin, sağlam bir görsel efektle birleştiğini düşündüğümüzde, Justice League’in tadından yenmeyen büyüsünde kaybolmak da mümkün hale geliyor. Başından sonuna kadar bütçesini hakkıyla kullanan ve izleyeni, günümüzden alarak bambaşka bir fantastik dünyaya doğru yolculuğa çıkaran film, her bir anıyla görsel şölene dönüşüyor ve beyazperdede tecrübe etmesi oldukça zevkli bir konuma yerleşiyor.

Justice League Neden İzlenmeli?En büyük rakibi Marvel’ın gerisinde kalmayan hatta usta görüntü kullanımıyla onların dahi önüne geçmeyi başaran DC, böylelikle Justice League’in izlenebilirliğini doruk noktasına çıkarmayı başarıyor. Sinemamın altın kuralı olan görüntüyü, böylesine ustaca kullanan ve adeta izleyicisini büyülemeyi vadeden böylesi bir film, sırf sinematografisi için dahi izlenmeyi hak etmiyor mu?

3 Gümbür Gümbür Gelen Bir Serinin İlk Halkası Olması

Gümbür Gümbür Gelen Bir Serinin İlk Halkası OlmasıHerkesin üzerinde mutabık olacağı şekilde DC, ne yazık ki sinemasal anlamda Marvel’ın fazlasıyla gerisinde kalmış durumda. Bunun en büyük nedenlerinden biri de Marvel’ın Avengers serisi ile çıtayı fazlasıyla yükseğe taşıması ve kendi sinematik evrenini oluşturması. Ancak DC’nin son birkaç yıldaki atılımı, Marvel’ın üstünlüğüne adım adım yaklaşabileceği izlenimi uyandırmıyor değil.

Özellikle Justice League ile tüm süper kahramanlarını bir araya getiren ve Avengers’ın gerisinde kalmayacağını müjdelemesiyle dikkat çeken DC, çiçeği burnundaki bu serinin üzerine fazlasıyla düşeceğe benziyor. Özellikle filmin finalinden sonra iyiden iyiye ayyuka çıkan bu husus, ilerleyen yıllarda gümbür gümbür gelecek bir serinin de ilk sinyalini bize vermiş durumda. Süperman, Batman, Wonder Women, Flash ve diğerleri derken, ilerleyen yıllarda genişlemesi muhtemel olan “Adalet Birliği” önümüzdeki yıllarda daha üstün filmleri bizlere sunabilir.

endi içinde birtakım eksileri dahi olsa, Justice League’e izlemek, ilerleyen yıllara yapılabilecek en büyük yatırımlardan biri olacaktır. Sahi, belki de efsane kalibresini erişebilecek bir serinin ilk halkasını izlemek, ona zamanında tanıklık etmek, Justice League’i seyretmek için yeterli bir neden değil mi?

4 Dur Durak Bilmeyen Aksiyonu

Dur Durak Bilmeyen AksiyonuSüper kahraman filmlerinin olmazsa olmazı, başından sonuna dek vuku bulan aksiyonudur. Evet, bu tarz bir filme giderken, adrenalin seviyesini doruk noktasında hissedeceğimizi bilerek gideriz. Keza Justice League de bu noktada çıtayı fazlasıyla yükselten ve muadillerine taş çıkartan bir tempoyla huzurlarımıza gelen bir film.

Henüz filmin ilk dakikasından başlayan ve finale kadar izleyenlerine rahat nefes aldırmayan bu aksiyon için, tam anlamıyla temponun maksimum noktası yakıştırmasını yapabiliriz. Her bir anıyla süper kahraman filmi olduğunu bize hatırlatan ve sinemaya gelen herkesin memnun ayrılmasına vesile olan Justice League, DC evreninin de en iyi aksiyonlarından biri olarak öne çıkmayı başarıyor.

Justice League Can Alıcı SahnelerYıllar yılı DC filmlerinin en çok eleştirilen noktası olan ve tempoyu yakalama konusunda ziyadesiyle eksikleri beraberinde getiren yapımlar, ne yazık ki izleyiciyi de DC’den uzaklaştıran ana etmen olmaktaydı. Ancak böylesine yıldızlar topluluğu bir kadronun hakkını veren aksiyonu ve bir an olsun düşmeyen temposuyla Justice League, deyim yerindeyse nirvanaya ulaşıyor. Sahi, bir an olsun izleyicisine rahat nefes aldırmayan ve adeta hop oturup hop kaldıran bir filmi izlemek, sinema adına tadılabilecek en güzel tecrübelerden biri değil midir?

5 Yıldızlarla Dolu Oyuncu Kadrosu

Yıldızlarla Dolu Oyuncu KadrosuJustice League’in en fazla dikkat çeken hususlarından birisi de yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu. Nasıl ki DC, evrenin tüm efsanevi süper kahramanlarını bir araya topluyorsa, aynı şekilde gezegenin de popüler birçok oyuncusunu tek bir çatı altında izleyicisine sunuyor.

Bruce Wayne olarak arz-ı endam eden ve hiç de fena bir performansın altına imza atmayan Ben Affleck, güzelliği ile izleyeni büyüleyen Wonder Women Gal Gadot, Game Of Thrones’un heybetli Khal Drogo’su olarak tanıdığımız Jason Momoa, yeni neslin sempatik isimlerinden Ezra Miller, her rolün kadını Amy Adams ve sert imajıyla J.K. Simmons, filmde karşımıza çıkan yıldızlardan yalnızca birkaçı… Nitekim henüz filmi izlemeyen bir kişi bile, saydığımız isimlerin büyüklüğünü düşününce Justice League’i izlemeyi düşünebilir.

Keza böylesi yıldız isimleri aynı projede görmek, onların yeteneğine aynı anda tanıklık etmek pek de karşımıza çıkması muhtemel bir durum değil. Her bir anıyla “Şampiyonlar Ligi” yapısını destekleyen ve yalnızca karakterleri ile değil aynı zamanda onları canlandıran oyuncularla da fark yaratan Justice League, hayranlarını memnun edebilmek adına tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. Sahi, böylesi bir yıldız topluluğuna birinci gözden tanıklık etmek ve onların ekran albenisi içerisinde kaybolmak bile, bir filmi izlemek için yeterli bir neden sayılmaz mı?

6 Gal Gadot’un Varlığı

Gal Gadot’un VarlığıEvet, filmdeki her bir oyuncu rüştünü ispatlamış, yıldız kalibresine çoktan ulaşmış ve kendi hayran kitlesine sahip isimler. Ancak içlerinden biri var ki, Justice League izlemek için başlı başına bir neden olarak öne çıkıyor. Evet, çağımızın en güzel kadınları arasındaki Gal Gadot’dan bahsediyoruz.

Gal Gadot'un Varlığı2004 yılında Miss Israel seçilen ve modellik kariyerinden sonra oyunculuğa adım atan Gal Gadot, büyüleyici güzelliğinin yanı sıra, ekran albenisini de fazlasıyla yüksek bir isim. Nitekim onun göründüğü her bir saniyede daha fazla dikkat kesilebilir, onun güzelliğinin yanı sıra oyunculuk yeteneğine de hayran gözlerle bakabilirsiniz. Özellikle Wonder Woman olarak görmeye başladığımız günden beri karakter ile özdeşleşen ve Wonder Women’ın inandırıcılığını zirve noktasına çıkaran Gal Gadot, sade bir güzel olmadığını her defasında ispatlar nitelikte.

Keza onun Justice League’deki varlığı, hem “Adalet Birliği”nin geleceği için fazlasıyla önem teşkil ediyor, hem de filmi izlemek adına apayrı bir neden olarak öne çıkıyor. Sahi, böylesine dillere destan bir güzelliğin, yeteneği ile perçinlediği duruşuna birebir tanıklık etmek dahi Justice League’e koşa koşa gitmek için bir neden sayılmaz mı?

7 Yer Yer Ortaya Çıkan Mizahi Duruş

Yer Yer Ortaya Çıkan Mizahi DuruşMarvel ve DC yapımlarını mukayese ettiğimizde, DC’nin daha ciddi ve realist bir üslup takındığı gerçeği ile karşılaşmak mümkün. Özellikle karanlık yapısında fazla mümkün olmayan mizahi duruşun, Justice League özelinde yer yer hortladığı ve filmin seyir zevkine birebir etki ettiği su götürmez bir gerçek.

Evet, Justice League DC Sinema Evreni’nin genel hatlarını bir kez daha huzurlarımıza getiriyor. Ancak bu sefer mizaha körü körüne de sırt çevirmiyor. Özellikle Suicide Squad ile başlayan ve bugünlerde Justice League ile devam eden bu akım, filmi farklı bir evreye ulaştıran ve cazibesini gözle görülür kılan ana etmen. Hele hele Ezra Miller’ın canlandırdığı Barry Allen yani nam-ı değer Flash’i görür görmez gülmek, onun takındığı uçarı üslup karşısında anbean kahkaha patlatmamak elde değil.

Diğer filmlerin aksine Bruce Wayne’nin de hazırcevap kişiliğinin izleyeni fazlasıyla kahkaha attırması, bir anda Justice League’i muadillerine oranla özel bir noktaya çıkarıyor ve bir yandan heyecanı doruk noktasında yaşatırken, diğer yandan da güldürmesinin önünü açıyor. Şimdi, izleyenlerine böylesine farklı duyguları aynı anda tattıran ve bunu başarıyla yapan bir filmi izlemeyelim de taş mı olalım?

8 Farklı Bir Fantastik Dünya Sunması

Farklı Bir Fantastik Dünya SunmasıMalumunuz, DC filmlerini çekici kılan ana etmen gerçekçiliğe olabildiğince sırtını yaslamasında saklıdır. Nitekim Justice League, gücünü mitolojiden alan, tutarlı hadiselerle akılda soru işareti bırakmayan bir yapı ile karşımızda. Justice League’de ortaya çıkan ve kıyamet canavarı olarak arz-ı endam eden Steppenwolf, kurgusal bir karakter olmasına rağmen temelini mitolojiye dayandıran ve bu yönüyle de fark yaratan bir detay.

Justice League Sinemada İzlemek için GerekçelerKeza Wonder Women, Aquaman gibi tarihsel derinliği olan karakterler de Justice League’i özgün bir noktaya ulaştıran isimler. Tabii filmin tüm meselesi, tutarlılığında saklı değil. Aynı zamanda izleyenlerine oldukça fantastik bir dünya armağan etmeyi başaran Justice League, basit bir süper kahraman filminin ötesine geçerek, kurgu ile realiteyi tek bir potada başarıyla eritiyor ve adeta bir masal hüviyetiyle büyülemeyi başarıyor.

Bazı Marvel yapımlarının dahi üzerine geçebilecek derecede değerli bir dünya yaratan ve bunu olanca güçlü bir şekilde kullanabilen Justice League, böylelikle anbean vuruculuğunu maksimize etmeyi başarıyor. Şimdi böylesine farklı ve özgün bir dünyaya yakından tanıklık etmek ve dev ekranın büyüsü karşısından hayattan soyutlanmak, filmi izlemek adına başlı başına bir neden değil mi?

9 Sürprize Açık Yapısı

Sürprize Açık YapısıJustice League’i seyre değer kılan en önemli etmenlerden biri de sürprize açık yapısı. Filmi izlerken kimi zaman, şaşırabilir yaşanan hadiseler karşısında şok olabilirsiniz. Hatta ve hatta izleyeni ters köşeye yatırması mümkün hadiseler de, filmin seyir zevkini doruk noktasına çıkarmada ana etmenlerden biri olarak öne çıkıyor.

Justice League: Part 1 SahneMalum, bir filmi ilgi çekici kılan detayların başında sürpriz hadiselerin gelmesi yatar. Keza Justice League de gelecek adına fazlasıyla önem teşkil eden birçok hadiseyi merkezine alıyor ve izleyenlerine vadettiği tempoya, daha da farklı bir renk katmayı başarıyor. Ortaya çıkan karakterler, onların beklenmedik anda yapabilecekleri yahut olaylar karşısında verdikleri tepki, Justice League’in seyir zevkini doruk noktasına çıkarmadaki öncü sebeplerden.

Beklenmedik anda vuku bulan olaylar silsilesi, uzun süre konuşulması muhtemel sekansları da beraberinde getiriyor. Sahi, sinemanın matematiğine böylesine uygun bir şablonla karşımıza gelen Justice League’in büyüsünde kaybolmak istemez misiniz?

10 Kulakların Pasını Silen Müzikleri

Günümüz sinemasında müziğin yeri, hepinizin takdir edeceği gibi fazlasıyla önemli. Kimi şarkılar bir filmi yerin dibine sokabileceği gibi, kimi şarkılar da bazı yapımları ihya edebilir. İşte, Justice League’de tercih edilen müzikler, filmin kalitesini doruk noktasına çıkaran en önemli detayların başında geliyor.

Özellikle filmin başında Leonard Cohen’in sözlerini yazdığı Everybody Knows ile açılışını yapan film, her şeyi bir kenara bırakıp, müziğin ritmine aşık olmamızın önünü açıyor. Böylelikle Justice League henüz ilk dakikasında, izleyenleri ile sıkı bir bağ kurmayı başarıyor. Film boyunca devam eden ve gerektği yerde, gerektiği zamanda devreye giren müziklerle doğru tercihlerin altına imza attığını izlenimini yaratan film, son darbeyi ise final jeneriğinde vuruyor.

Gary Clark Jr. & Junkie XL tarafından seslendirilen efsanevi Beatles şarkısı Come Together, filmin bir anda tüm negatif yönlerini silmeyi başarıyor ve sinema salonundan memnun ayrılmamızın önünü açıyor. Esasen bu da yer yer kızsak dahi, filmin başında ve sonunda yaptığı doğru müzik tercihleri sayesinde aradaki buzların erimesine ve Justice League’i başlı başına izlenmeyi hak eden bir film olarak öne çıkarmaya yetiyor. Şimdi, böylesi usta işi soundtrackler varken, Justice League’i izlememek haksızlık olmaz mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu