Yatırım yapmaya başla!

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’dan Dikkat Çeken ABD Değerlendirmesi!

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Donald Trump’ın ticaret savaşlarının ekonomiyi alt üst etmesinden endişelendiğini açıkladı. İşte detaylar;
JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’dan Dikkat Çeken ABD Değerlendirmesi!

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, bugün verdiği bir demeçte ABD Başkanı Donald Trump’ın ticaret savaşlarıyla ekonomi üzerinde yaratacağı olası etkilerden endişe duyduğunu dile getirdi. Ve düşüncesini; “eğer 200 milyar dolar daha gümrük vergisinden bahsederseniz ve ulusal güvenlik mevzusunu arabalara da yansıtırsanız, ekonomide gördüğünüz bazı avantajları geri çevirmeye yaklaşırsınız diye düşünüyorum” sözleriyle anlattı.

Wall Street’in en etkili CEO’larından biri olan Jamie Dimon, Trump’ın vergi kararlarıyla ilgili yorumlarıyla gündemde yankı uyandırırken kendisinin pek çok kişinin duygularına tercüman olduğu kaydedildi.

2017’deki 29.5 milyon dolarlık geliriyle Wall Street’in en çok kazanan CEO’su olan Jamie Dimon, Trump’ın ticaret savaşları hakkında konuştu.

Wall Street'in En Etkili CEO'larından Jamie Dimon CNNMoney’den Christine Romans’a konuşan Dimon, Trump’ın gerçekten ciddi sorunları gündeme getirdiğini fakat taktiklerinin riskli olduğunu dile getirdi. İlaveten; başkanın ekibinin misilleme olmayacak demesine rağmen yanıldıklarını hatırlatarak; “eğer ben başkan olsaydım, danışmanlarımın bazılarına gerçekten çok kızardım” ifadesini kullandı.

Tarifelerin ekonomik kazanımları bozup bozmayacağını söylemek için çok erken olduğunu vurgulayan Dimon, bu durumu tersine çevirmenin mümkünatına da gönderme yaptı.

Jamie Dimon Trump'ın Ticaret Savaşları Öte yandan; Çin fikri mülkiyet hırsızlığı gibi konuların Meksika, Avrupa, Kanada ve Japonya gibi ABD müttefikleriyle ortak bir cephe oluşturarak çok daha iyi alınacağını söyledi. Ve bu durumu; “şu anda tüm müttefiklerimiz ve Çin’le birlikte bir ticaret savaşımız ya da bir ticaret çatışmamız var, bu karmaşık ve belirsizliği yükseltiyor” diyerek destekledi.

İlaveten; Çin’in ölçülü ve titiz bir misilleme yapmasına rağmen ABD’nin bundan sonra ne yapacağının belli olmadığının üzerini çizdi.

Jamie Dimon Çin'in Ölçülü Misillime Yaptığını ABD'nin Belirsizlik içinde Olduğunu Vurguladı Endişelerini; “bir sonraki adımımızın ne olacağını bilmiyorum, hepimiz olacakları görmek için endişe içinde bekliyoruz” sözleriyle aktaran Jamie Dimon, ABD’nin Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması’yla (NAFTA) ilgili müzakereleri tamamlaması istediğini de kaydetti. Ve isteğini; “NAFTA’nın yapılması bekleniyor, bence Meksika’ya bu şekilde işkence yapmak yanlış ve hemen düzeltilmesi gerekiyor” diyerek ifade etti.

ABD’deki göçmen krizine de değinen JPMorgan Chase CEO’su, Obama dönemi programı DACA’yı desteklediğini belirtti.

Jamie Dimon Göçmen Sorunu Çoğu Amerikalıların bildiği göçmenleri sevdiğini ve onlarla birlikte çalıştığını ifade eden Dimon, işlere ihtiyaçları olduğuna vurgu yaptı. ABD’de olası bir beyin göçü ile ilgili olarak da endişe duyan Dimon, ABD’den mezun olan yabancı uyruklu öğrencilere yeşil kartlar verilmesi gerektiğini önerdi.

Ülkenin, dünyada iş yapacak en iyi yor olmasına rağmen eğitim ve altyapı konusunda yolunu kaybettiğini düşünen JPMorgan CEO’su, yoksulların oturduğu mahallelerdeki okullarda acilen yenilik yapılması gerektiğini söyledi.

Tüm bunların ötesinde Dimon; Trump’ın tüm politikalarıyla hemfikir olmamasına rağmen en iyi seçeneğin hükümetle işbirliği yapmak olduğunu belirtti. Nihayetinde; Jamie Dimon ticaret savaşlarından eğitime varana kadar birçok farklı konuda yaptığı açıklamalarla hem iş hem de politika dünyasının dikkatini çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum