Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JP Morgan 12 Aylık S&P 500 Tahminini 3200 Puana Yükseltti

S&P 500 endeksi, 2019 yılını iyi bir seyirle geçirirken, tarihinde birçok ilke imza attığı yıl için tahminlerini de yükseltiyor.
JP Morgan 12 Aylık S&P 500 Tahminini 3200 Puana Yükseltti
Yorum

Yatırımcılar kazanç raporlarına ve FED’in Temmuz ayının sonundaki para politikası toplantısında faiz indirimine gitme ihtimaline odaklanırken, ABD borsalarında bir miktar gerileme yaşanıyor. Birçok uzman, kazanç sezonunun ABD hisseleri için büyük bir risk olduğu yorumları da yapılıyor. Yine de beklentiler iyimser kalmaya devam ediyor.

JP Morgan, 12 aylık S&P 500 tahmininin yükselişe geçtiğini açıkladı ve yılın ikinci yarısında daha fazla kazanım sağlayacağını söyledi.

JP Morgan Hedef YükselttiJP Morgan’ın bugün yatırımcılarına gönderdiği notta; FED’in para politikasını daha kolay bir hale getirdiğini ve Trump yönetiminin Çin ile olan ticaret savaşını sona erdirdiği için pazarın, yılın ikinci yarısında kazanımlarını artıracağını belirtti. Aracı kurum, S&P 500 fiyat hedefini 3000 puandan 3200 puana yükseltti.

JP Morgan, S&P 500 endeksinin Cuma günkü kapanışına göre yüzde 6,2 oranında daha yüksek bir seviyeye işaret etti. Endeks, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, Cuma günü tarihinin en yüksek kapanışını 3.013,77 puan ile gerçekleştirdi.

JP Morgan ABD Hisse Senetleri Stratejisti Dubravko Lakos-Bujas, hedefin yükseltildiğini belirtirken, iyimser yorumlarda bulundu.

Dubravko Lakos-Bujas YorumuStratejist, “Yatırımcı pozisyonu/hissiyatı düşük kalırken, S&P 500 12 aylık hedefimizi 3200 seviyesine yükselttik. Çünkü FED ve Trump ile politika üzerinde hareket eden hisse senetleri için artan durumumuz giderek artıyor,” dedi.

JP Morgan’ın hisse senetleri içindeki yenilenen iyimserliğinin merkezinde aracı kurum, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının yılın ikinci yarısında para politikasını gevşetme olasılığının artmasına inanıyor. Lakos-Bujas, altı gelişmiş pazar ve 12 yükselen pazar merkez bankasının politikalarını yılın sonundan önce hafifletmesi beklendiğini belirterek, kurumlar için borçlanma maliyetlerini düşürdüğünü belirtti.

Bankanın daha yüksek S&P 500 hedefi, Washington ile Pekin arasında yıl sonuna kadar kısmi bir ticaret anlaşması olduğunu da varsayıyor.

Ticaret Anlaşması İhtimalini Varsayıyorİki taraf da uzun süren bir ticaret anlaşmazlığını sona erdirmeye çalışırken, birbirlerine milyarlarca dolarlık gümrük vergisi uyguladılar. G-20 Liderler Zirvesi’nde bir araya gelen Trump ve Xi ikilisi ise daha fazla tarife artırmama sözü verdiler. Müzakerelere yeniden başlanacağı söylenirken, henüz bir gelişme bulunmuyor.

JP Morgan yılın ikinci yarısında yatırımcılara değer biçimlerinin iyi bahisler için yapabileceğini söyleyerek farklı stiller ve sektörler de önerdi. 30 Haziran itibarıyla banka, yatırımcılara düşük hacimli hisse senetlerinden kaçınmalarını ve güçlü temettü, kazanç potansiyeli olan şirketler için daha ucuz anlaşmalar yapmalarını tavsiye etti.

JP Morgan en çok tercih edilenler arasında; Ford, CVS Health, Hewlett Packard, Macy’s ve United Airlines bulunduğunu söyledi.

En Çok Tercih Edilen HisselerStratejist, “Döngüsel ve ticarete duyarlı hisse senetleri, rehberliği ilerletmek için daha yüksek derecede olumsuz revizyonlar görmeye başlayacaktır. Bununla birlikte bu hisse senetleri, bir durgunluk içinde fiyatlandırma ile piyasaya önemli bir indirim uygulayarak çoğu ticaret yapıldığında bu kadar savunmasız değildir,” ifadelerini kullandı.

Lakos-Bujas, hisselerde yüksek momentum/kalite/savunma ilişkileri aranması gerektiğini de sözlerine ekledi. Bankanın yeni hedefi, büyük bir aracı kurum tarafından yayınlanan en çok yükselen piyasa projeksiyonlarından birini temsil etse de birçok stratejist 12 aylık hedefler yerine yıl sonu için hedefler belirliyor. Buna göre; şu an için endeks için en yüksek tahmin, Deutsche Bank’tan Binky Chadha’da ve 3250 puanda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu