Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Joe Biden, Trump’ın FED Saldırılarına Gücün Kötüye Kullanımı Dedi

Demokrat başkan adayı Joe Biden, Trump’ın FED saldırılarının gücün kötüye kullanılması olduğunu ve yönetim için büyük bir hatayı temsil ettiğini söyledi.
Joe Biden, Trump’ın FED Saldırılarına Gücün Kötüye Kullanımı Dedi
Yorum

2020 ABD başkanlık seçimleri için Demokrat Parti’den aday olan Joe Biden, Donald Trump’ın FED ve başkanı Jerome Powell’a karşı saldırılarının gücün kötüye kullanılması olduğunu ve yönetim için büyük bir hatayı temsil ettiğini söyledi.

“Başkan FED’e baskı yapmaya çalışmamalı” diyen Joe Biden, FED’in bağımsız bir kurum olması gerektiğini belirterek Trump’ın FED yaklaşımını, orduyu baskı altında tutmasına ve komuta zincirine müdahale etmesine bağladı.

Eski başkan yardımcısı olan Joe Biden, bunun Trump’ın geniş kapsamlı gücü kötüye kullanma şekli olduğunu belirterek kendisinin böyle bir hata yapmayacağını kaydetti.

Joe Biden, Trump’ın FED Saldırıları Gücün Kötüye Kullanımı Kendisi birkaç ay önce yaptığı açıklamada, seçilmesi durumunda Donald Trump’ın verdiği tüm zararı telafi etmeye çalışacağını vurgulamıştı. Joe Biden’ın Donald Trump’ı FED konusunda eleştirmesi ve bu zayıf noktayı kullanması dikkat çekti ki kendisinin kurum üzerindeki baskıları artık tüm dünyanın malumu oldu. FED’i defalarca eleştiren ve bu yaklaşımı yüzünden IMF Başkanı dahil pek çok önde gelen kişi tarafından kınanan Trump, sert yorumlara rağmen tavrından vazgeçmedi.

2018’deki çok sayıda artırıma karşı çıkan Trump, geçen Kasım’da Washington Post’a Fed’in en üst düzeydeki görevine Powell’ın atanmasıyla ilgili azıcık bile mutlu olmadığını söyledi.

Joe Biden, Trump Bitmek Bilmeyen FED Eleştiri Hedefi FED’in 2019’da rotasını değiştirmesine ve borçlanma maliyetlerini hafifletmesine rağmen kuruma yönelik sözlü saldırılarını azaltmadı. Neredeyse bulduğu her fırsatta merkez bankasına karşı çıktığını savunan ABD Başkanı, iki ay önce üçüncü faiz oranı indiriminin ardından insanların FED Başkanı Jerome Powell ile ilgili hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

“Çin bizim problemimiz değil, sorunumuz FED. Yine de kazanacağız” diyen Trump, diğer ülkelere atıfta bulunarak kurumun daha fazlasını yapması gerektiği konusundaki tutumunu hiçbir zaman esirgemedi. Jerome Powell ise Trump’ın eleştirilerine yanıt olarak neredeyse her zaman kurumun bağımsızlığının önemini vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu