Yatırım yapmaya başla!

Çağımız Spor Otomobillerine Jennings’ten “Retro” Dokunuşlar!

Jennings Desing kalemleri, yine eşsiz bir çalışmayla karşımıza çıkıyor. İşte günümüz araçlarına uygulanan heyecanlı retro dokunuşları...
Çağımız Spor Otomobillerine Jennings’ten “Retro” Dokunuşlar!

Otomobilcilerin köklü bayi ağından yine bir süper çizimler görüyoruz. Bundan önce Jennings’in spor arabalar SUV olsa nasıl görünür çalışmasını sizlere aktarmıştık. Yükselen spor arabalara ayrıca bakmanızı tavsiye ederim! Hayal gücünün yeni ile eski tarzın çarpıştırılmasıyla yapılan yeni çalışma, her bir model için oldukça ilgi çekici olmuş. Kare kalemin renklendirilmesinden sonra ortaya gülünç ama eğlenceli tablolar çıkartılmış. Zaten Jennings kendi yarım küresine de kolay kolay birilerini alacağı gözükmüyor.

Mutlaka ama mutlaka araba severlerin geçmiş arabalarından bir tanesine de olsa hayranlığı vardır. Çok eskiye gitmeden bile 90’lı yılların en popüler arabaları halen daha gördüğümüzde buruk bir sevinç yaşatır. İngiliz şirkette en pahalısından tutun da yer yüzüne damgasını vurmuş otomobilleri “retro” bir havada yeniden yorumlamış.

1 Ferrari LaFerrari Jennings

Ferrari LaFerrari Jenningsİtalyan marka tarihinin en özel ürünlerinden olan LaFerrari, Jennings sayesinde F40 ile ortaya karışık bir model çıkmış.

İnanılmaz bir efektle yapılan Ferrari çalışmasında, ön kısımdan modern havada gelen çizimler yan kısımda büyük hava girişli ve dev kanatlı bir F40’a dönüştürülmüş.

2 Aston Martin DB11 Jennings

Ferrari LaFerrari JenningsKalbini AMG’den alan Aston Martin’in son gücü DB-11‘de Jennings çalışmalarına maruz kalmış. Bakıldığında eski zamanların çizgileri oldukça güzel vurgulanmış.

21. yy Aston Martin’nin ince telli jantları ve DB6‘dan alınan hissiyatla harmanlanması, istemsiz bir hayranlık yarattı.

3 Ford Mustang Jennings

Mustang’in daha çok taze olan yüz hatları, Jennings sayesinde ateşli bir Amerikan “muscle car” portresi sunulmuş. Arka tekerlerin dumanlı kalkış için kalın tutularak, 5.0L Ecoboost‘a süper güçler yüklenerek pistlerdeki ani kalkışlarını izleyeceğiz hissiyatı yüklü.

4 Dodge Charger Jennings

Hepimiz 2017 Dodge Charger‘ın yüz hatlarını tanıyoruz. Jennings’in Charger’da yaptığı çalışmalar 68‘li yılları zorlasa da daha çok “Arabalar” filmindeki animasyon Şimşek karakterine daha çok benzemiş. Bence bu sefer olmadı!

5 Bugatti Chiron Jennings

Sizce +400’ün temsilcisi Chiron neye benzetilmiş? Ters açılan kapının, kol tasarımı ve arka tekerleği saklayan çamurluğu bizi bir yerlere götürmedi.

Sadece Chiron baz alınarak, yuvarlak ve kavisli hatlarından dolayı buna eşsiz “Beetle” dememizde bir sakınca olmaz sanırım.

6 Audi R8 Jennings

Audi’nin ilk Quattro modelini gözümüzün önüne getirelim. 1984 yılında ralli kopartmasında gördüğümüz yapı, şu anda Audi’nin hız otomobili R8 ile fazla abartılmadan yansıtılması yapılmış. En çokta R8’in hangi kısımdan belli edildiğine bakarsak, büyük ızgarası derim.

7 Mercedes AMG – GT Jennings

Sanırım en vahşi Jennings çizimi Mercedes‘e yapılmış. Durum tam olarak martı kanatın duayeni 300 SL, IMSA’nın devasa kanatlı RXR AMG‘si ile çarpıştırılmış. Sürekli bakıldığında 50’li yıllarla günümüz arasında durdurulamaz bir git gel yaşatıyor. Bunu yapmakta bir meziyet!

Jennings’in yeniden insanların akıl sağlığı ile oynadığı zeka dolu çizimlerini gördük. Dodge Charger dışında konsept olarak grafiklendirdiği her bir arabanın oluşturduğu hava aynı. Böylelikle eski arabaların modern otomobillerin içerisine sokulduğunda neler olduğunu da görmüş olduk.

Mesela Mustang’de gördüğümüz gibi bir Shelby Cobra‘nın günümüzdeki modele uyarlanarak piyasa da satılmasını istemez miydiniz? Veya 93 Supra’nın bir güç temsili FT-1 Konsept ile birleşimi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum