Yatırım yapmaya başla!

Japon Sanatçının “Kode 0 ve Kode 57” Tasarım Harikası Modelleri Satılıyor!

Pininfarina'nın eski tasarımcısı tarafından çizilen Kode 0 - Kode 57 modelleri yine satışa çıkartıldı!
Japon Sanatçının “Kode 0 ve Kode 57” Tasarım Harikası Modelleri Satılıyor!

Şu anda Japon tasarımcı Ken Okuyoma‘nın eserlerine bakıyorsunuz. Kendisi Uzak Doğulu olabilir ancak Kode O ve Kode 57 gibi sanat eseri otomobilleri İtalyan. Tasarımcının kağıt üzerinde şekillendirdiği modeller başka bir marka modellerinin alt yapısından ortaya çıkartılıyor. Araçları dünyada tek olan Okuyama, modellerini en özel organizasyonlarda gösteriyor. Mesela Pebble Beach Concours d’Elegance!

Bahsettiğimiz Kaliforniya etkinliğinde, 2 milyon değerinde Corvette C6 şasisi üzerine kurulu Laraki Epitome insanların beğenisine sunulmuştu. Farklı araç şasilerinden model çıkarmayla uğraşan Japon tasarımcısının bakalım “Kode”leri için ne kadar bir ücret istiyor.

Ken Okuyama’nın Kode 0’nın nasıl hayata geçirdiğinden bahsedelim.

Kode 0’ın verdiği ilk izlenim “uçuk bir konsept otomobil yapısı” şeklinde düşündürüyor. Zengin ve tek olma takıntılı birisiyseniz sağlam bir çalışmaya bakıyorsunuz. Kode 0, Lamborghini Aventador üzerine kurulu bir sanat eseri. Süper spor otomobil üzerindeki şekilleri yeni yapısında gösterebilmek için karbon fiber parçalar şekillendirilmiş.

Ağırlık olarak 1,550 kg ile Aventador S’ten 25 kg daha hafifletilmiş. Değişmeyen kısım 6.5L V12’nin ürettiği 700 beygir güç. İtalyan temsilcide olduğu aktarımlar yine 7 ileri çift kavramalı otomatik vitesle yapılıyor. Kode 0 daha öncesinde farklı bir kişiye satılmış.

Şimdiki onun ikinci el değişimi olacak. Özel tasarıma sahip model 2.200 km ve 2017’nin ortalarından beri kullanılmadığı söylendi. Classic Car Driver tarafından yayınlanan ilanda fiyatı belirlenmemiş. Bizim kafamızdan geçen rakam 2.5 milyon dolar civarları.

Fiyatı yine belli olmayan ve satışa çıkartılan Kode 57’ye bakalım!

Enzo ile karşılaştırıldığında aerodinamik durum tamamen değiştirilmiş. Arkaya bağlı orta konumlu V12, bu sefer ön kısma kesik kaput tasarımla taşınmış. Yeni kurulumun süspansiyon kısmı Novitec Rosso‘ya bırakılmış. 600 beygirin etrafta koşturmasını izlerken, yeni sahibi Kode 57’nin sadece kendinde olma gururunu yaşayacak.

Dünyanın en büyük tasarım şirketinde yetişmiş bir Japon’un bu iki otomobil eseri, eşi benzeri olmayan yapıları sayesinde her zaman değerli olacak. Değeri yine belirsiz olsa da Kode 57’nin 5 milyon dolardan fazla edebileceğini düşünüyoruz. Satış sonrasında mutlaka bir yerlerde fiyatlarından bahsedilecek. Bizde anında bunu sizlere ulaştırarak merakınızı gidereceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum