Yatırım yapmaya başla!

Jaguar-Land Rover, 480 Futbol Sahası Büyüklüğündeki Tesisi Gaydon’ı Tamamladı!

İngiliz Jaguar-Land Rover'ın son nesil tüm araçların geliştirme merkezi olacak Gaydon'dan bilgiler verildi.
Jaguar-Land Rover, 480 Futbol Sahası Büyüklüğündeki Tesisi Gaydon’ı Tamamladı!

Otomobil sektöründe fabrika yatırımları devam ediyor ve JLR en yeni tesisi hakkında bilgiler verdi. İş sadece bir yerde otomobili üretmek ve satmakla bitmiyor. Teknoloji ileriye gittikçe fabrikaların olağan sistemleri buna yetmemeye başlıyor ve değişim yapılması gerekiyor. Yeni nesil araçlara göre araç platformları baştan yapıldığı gibi İngiliz grup gibi binlerce kişiye istihdam sağlayacak geliştirme merkezleri de açılabiliyor.

Gaydon araç geliştirme şirketi milyonlarca dolarlık bir yatırım sonucunda yapılarak, içerisinde binlerce kişinin araçlar üzerinde araştırma geliştirme yapmasına olanak sağlayacak. Proje binasının kapladığı alanla ve harcanan parasıyla, neler yapılabileceğinin bir sonu yok. İşte detaylar;

JLR Gaydon, bir otomobilin baştan sona oluşumu için ne gerekiyorsa o sistemlere sahip.

Jaguar-Land Rover Gaydon TesisleriAkıllı bina şeklinde tasarlanan Gaydon’un 600 milyon dolarlık bir proje olduğu söylendi. İçerisinde shoowroomların olduğu bu eşsiz otomotiv binası 50.000 metrekarelik ek çalışma alanı sunuyor. Bunun da karşılığı neredeyse 480 futbol sahasına denk geliyor.

Çevre dostu JLR Ar-Ge merkezinde enerjinin %20’lik kısmı çatılardaki güneş panellerinden alınacak. Sadece yenilenebilir enerji kaynaklarıyla da çevre dostu oluyor.

Jaguar Land Rover Genel Müdürü Ralf Speth, “Şehirleşme ve sürdürülebilirlik gibi mega trendler, otomotiv endüstrisini temelden değiştiriyor. Jaguar Land Rover gelecekteki hareketliliği şekillendiriyoruz. Vizyonumuz, sıfır emisyonlu araçların, toplu taşıma araçlarının ve kendi kendini süren kapsüllerin tek bir akıllı entegre ve ağ bağlantılı taşıma sistemi oluşturacağı bir dünya için çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

JLR Gaydon sitesi 13.000 kişinin aynı anda çalışma ortamı olacak. JLR’nin elektrikli ve akıllı araçlar üretiminin hepsi bu yapı altında birleştirilerek insanlara gösterilecek.

Speth, “Gaydon’da geleceğe ve halkımız için ilham verici bir ortama yatırım yaptık. Gaydon’un gelecek nesil otomobilleri en yüksek kalitede tasarlayıp üretebilmesi için ön koşulları oluşturduk. “Hedef Sıfır” tutumu ile bilinçli bir şekilde yatırım yaptık.” diyerek açıklamasına devam etti. Devasa yapının içerisinde çok özel araç teknolojileri geliştirilecek. İlk aklımıza gelen JLR’nin insanların mimik ve tepki hareketlerini izleyecek akıllı kapsülünün burada geliştirilmesi. Sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum