Yatırım yapmaya başla!

Jaguar, EV F Type ile Gelecekteki Elektrikli Araçlarının Özelliklerini Açıkladı!

Jaguar-Land Rover, yakın gelecekte araçları üzerinde yapacakları aktarım organı yenilemelerinden bahsetti!
Jaguar, EV F Type ile Gelecekteki Elektrikli Araçlarının Özelliklerini Açıkladı!

Jaguar’ın hali hazırda Tesla Model X’e karşı oluşturduğu bir elektrikli SUV gücü var. Sistem, bu işin giriş kısmı olup, kademeli olarak üretimdeki ve yeni çıkacak modellere aktarılacak. Yenilenen özel platformlarına yüksek yatırımlar yapan JLR’den sanırız tamamen farklı 2 yeni model gelecek.

İngiliz ekipler uzun süredir belirli aralıklarla yol haritalarını açıklamıştı. Modüler MLA Platformuna alınacak araçların elektrikli alt yapıda olup, güçlü bataryalarla desteklenecekti. Jaguar Land Rover yakın zamanda üretimleri olacak araçlarının menzil bilgilerinden de bahsetti. İşte detaylar;

Şirket, büyük bir SUV ve sedanın müjdesini verdi!

MLA’ya dayalı modellerin nasıl bir şey olacağı bilinmiyor. Tahminler Range Rover ailesine katılacak büyük bir SUV geçiş modeliyle birlikte X sedanda XJ’nin yerini alacak amiral model olabilir. Belki de XJ elektriklendirelecek. Son nesil platform seçenekleri hibrit, plug-in hibrit ve tamamı elektrikli olacak şekilde ayarlamaları yapılacak.

Ortak üretim modellerinde JLR, MLA’ya dayalı kapasitesi yüksek bataryalar kullanacak.

Bilgilerde, 90.2 kWh‘lık gözüken piller full elektriklilerde kullanılacak. Standartlara göre araçlar 470 km tek dolumla yol alabilecekler. Mimaride plug-in hibrit varyantlara 13.1 kWh‘lık pillerin yerleştirileceği ve saf elektrik gücünde 50 km‘ye kadar menzil sunulabileceği aktarıldı.

Planların sonraki aşamasında “Pace” serilerine de hibrit-plug-in hibrit-EV güç aktarım organlarının da geleceği söylendi.

2022 olarak düşünülen yeni aktarımlı Jaguar F-Type’de bir motor seçeneğine yer verilmedi.

Plan haritasına baktığımızda spor F-Type’nin anlatılan motor tiplerinde EV seçeneği yanına soru işareti koyulmuş. Anlaşılan o ki tek kapılı F-Type için sadece hibrit ve fişli hibrit motorlar düşünülüyor.

Land Rover tarafındaki üretim planlarında da elektrikli araçlara yönelik çalışmalar yer alıyor.

Land Rover ve Range Rover modelleri dahil olmak üzere Discovery varyantlarında tüm elektrikli motor seçenekleri sunulacak. Range Rover Sport ile başlayan fişli hibrit akımının takım arkadaşlarıyla da paylaşımını görüyoruz.

Şu var ki yaklaşmakta olan son nesil Defender‘da EV trendini takip ettiğini gösteren bir bulguya rastlanmadı. Sonuç olarak JLR, araçlarının aktarım organlarında komple bir yenilemeye girerken, aynanın diğer yüzünde Jaguar’dan ve Range Rover’dan tamamen yeni modeller bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum