Yatırım yapmaya başla!

Jaguar-Land Rover’ın Yeni Elektrikli Motosikleti “Arc Vector”

İngiliz Jaguar-Land Rover Arc ile fütüristik bir motosiklet modeline imza attılar!
Jaguar-Land Rover’ın Yeni Elektrikli Motosikleti “Arc Vector”

Otomotiv dalında söz sahibi olan birçok şirket, iki tekerlekli araç klasmanı içinde koşturmakta. En bilindik olarak BMW‘yi buna örnek verebiliriz. Alman markanın, motosikletlerde geleceği temsil eden Motorrad Vision Next 100‘e buradan bakabilirsiniz. İngiliz şirketler de elektriğe döndüğümüz şu dönemlerde, ikinci iş alanı olarak motosikletlere olan eğilimlerini gösterdi.

Verilen bu hızlı kararlar muhtemelen EV motosikletlerin entegrenelerinin ve geliştirmelerinin benzinli ünitelere göre daha basit konumlandırılmasındandır. Görünüm olarak değerlendirildiğinde tasarım dilinde fütüristik anlayışa kayılacağı belliydi. Jaguar-Land Rover alışılmadık şekillerdeki konsept için ARC’ye yatırım yapmış. Buyurun detaylara birlikte bakalım!

Arc Vector’un gövde bileşenleri, direkt hafif olması yönünde yapılmış.

Tasarım ne kadar uçuk gelse de zamanın ilerisindeki çizimler kısa sürelerde bizlerle buluşturulacak. Arc, Jaguar’ın eski ürün geliştirme şefi tarafından kurulmuş bir şirkettir. Aslında kimse konuya  ve şirketlere o kadar da yabancı değil.

Arc Vector karbon fiber parçalara sahip.

Karbon monokok şasiye sahip olacak Arc Vector üzerinde temiz bir işçilik yapılmış. Led teknolojisine sahip far grubu, eğimli duruşuyla gizemli duruyor.

Jaguar-Land Rover’ın yatırım yaptığı Arc firması, motosiklet parçalarında en iyilerle çalışmış.

Ohlins damperlerle birlikte, fren mekanizmasında Brembo kullanılmış.

Menzil ve hız rakamları oldukça iyi!

Arc Vector, 220 toplam ağırlığa sahip ve +200 km’nin üzerinde hızlara çıkabilecek. Yani orta dereceli bir racing motor kadar gidebiliyor. Arc Vector paketlere göre 193 ile 320 km menzillere sahip olacak.

InMotion Ventures şirket müdürü Sebastian Peck, “Misyonumuz, Jaguar Land Rover için premium mobilitenin cesur yeni dünyasında genişletilmiş bir alan yaratmak. Duygusal bağlantının gücünü anlıyor ve gerçekten istenen nesneleri yaratıyoruz, bu yüzden Arc ile doğal sinerjiyi görüyoruz. Vector, yeni nesil motosiklet seyahatinde inanılmaz bir gelişmedir.” dedi.

InMotion yatırım fonu aracılığı ile Jaguar-Land Rover elektrikli motosiklet üreticisi güzel bir çalışma örneği gösterdi. Sizce yapı ve teknoloji olarak Arc Vector’u nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum