Yatırım yapmaya başla!

Jaguar’dan Tesla Müşterilerine Kışkırtıcı Bir Teklif Var!

Jaguar, ABD pazarında Model X sahiplerinin veya sahip olmak isteyeceklerin aklını karıştıracak "Tesla Conquest" kampanyasını başlattı.
Jaguar’dan Tesla Müşterilerine Kışkırtıcı Bir Teklif Var!

Belki rekabetin çirkin bir hal aldığını düşünebilirsiniz ancak Jaguar’ın “I-Pace EV, Tesla Model X’ten daha iyi” iddiasını sizlere ucuzluk yaparak ispat etmek istiyor. JLR grup zor dönemlerden geçse de elindeki teknolojiyi ve yakın zamanda ekleyeceği araç özellikleri geliştirmelerini terk etmiyor. Şirketin sahibi olan Tata’nın farklı ortaklıklar düşündüğü JLR, özel kampanyalarını devreye aldı.

İngiliz ekip kampanyanın adına “Tesla Conquest” ismini vermiş. Fethetme anlamına gelen I-Pace ucuzlatmasına bu kadar anlamlı bir isim koyulabilirdi!

Engadget‘e göre Jaguar, Tesla’nın ana vatanını hedef almış.

Aslında bu kampanyanın odak aracı I-Pace EV SUV olsa da tüm elektrikli modeller için geçerli ve daha yüksek indirimlerle kişilere ulaşılıyor. Tesla Conquest’i başlatan Jaguar, tamamı elektrikli ve Model X’ten daha iyi sonuçlar veren aracının başlangıç fiyatından 3.000 dolar kadar indirim yaptığını duyurdu.

ABD pazarında yaptığı model ucuzlatmanın altında büyük bir göz dağı yatırıyor. Uzun yıllardır her bir modeliyle üste çıkan ve geçmişin en kayda değer otomobillerini yapan şirket, Tesla’dan yüksek oranlı geçişler bekliyor.

Jaguar EV araç ailesinde 15.000 dolarlık ciddi bir indirim söz konusu.

Tüm modelleri 15.000 dolara kadar daha ucuza getirebilirsiniz. 5.000 doları gittiğiniz bayi diret olarak modellerinden üzerinden sildiği gibi, artı 7.000 dolarlık ödenek kredisi ve ekstralarla 69.500 dolarlık aracı 54.500 dolara kadar indiriliyor.

Jaguar, Tesla sahiplerinin araçlarında işlem yapmalarını istemiyor ve bunun yerine mülkiyet veya tescil belgelerini gerektiriyor. Teklif, 30 Eylül 2019 tarihine kadar geçerli olacak.

Audi e-Tron ve Mercedes EQC için de I-Pace potansiyel bir tehdit oluşturdu.

Tamamı elektrikli SUV araçlarda sadece Model X yok. Ekosisteme dahil olan Audi ve Mercedes de Jaguar’ın kampanyasından etkilenebilir. Bahsedilen her bir marka Kuzey Amerika pazarı için ter döküyor. Hepsinin Tesla SUV’una göre yeni olması onlara bir dezavantaj olarak yazılmıyor.

Markaların güçlü kimlikleri, henüz yeni filizlenen Tesla’ya göre çok daha uzun zamandır dünyadalar. O yüzden Jaguar, ilgiyi kendisine çekebilmek için ülkesine göre inanılmaz satış rakamları söylüyor.

İngiliz Jaguar, aylık 200 adet satış ortalaması ile 2019’un ilk 7 ayında 1.522 adet I-Pace satmayı başarmış. İlginç olan şu ki aynı zaman dilimlerinde Model X’in 1.000 adet satışı yapıldığı aktarıldı.

Haber kaynağımıza göre Jaguar’ın bu Tesla süpürme kampanyasının başlatmasının nedeni olarak, Haziran ayında Model X satışlarının zirveye çıkması. Bunu bastırmak ve satış adetlerini yükseltmek için genel bir fiyat indirme politikası izlediği söyleniyor.

Jaguar hakkındaki diğer bir haberde “otomobil” kelimesinin sözlük anlamının İngiliz marka tarafından değiştirilme talebi!

Her dilde otomobil araç kavramının sözlük karşılığı farklı olabilir. Türkçe’deki karşılığı “motorlu kara taşıtı” olan otomobil, İngilizce’den bakıldığında “içten yanmalı motorla hareket eden araç” anlamına dönüşüyor.

Sosyal medyadan #Redefine TheCar etiketiyle yayın yapan Jaguar, girilen elektrikli araç dönemine göre otomobil kelimesinin anlamını düzeltilmesi için bir kampanya başlattı.

Kendi dünyasında aktif rol almayı bırakmayan Jaguar, haliyle bunu bir reklam aracına dönüştürüyor. İlerleyen zamanlarda İngiliz markanın değişim talebi ile ilgili bakalım nasıl bir sonuç çıkacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum