Yatırım yapmaya başla!

Jack Ma’dan Alibaba’nın ve Ticaret Savaşının Geleceğiyle İlgili Açıklamalar!

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın kurucusu, şirketle ilgili geleceği ve ticaret savaşıyla ilgili konuştu. Detaylar haberimizde;
Jack Ma’dan Alibaba’nın ve Ticaret Savaşının Geleceğiyle İlgili Açıklamalar!

Alibaba’nın kurucu ortağı ve Çin’in en zengin insanı Jack Ma’nın emekli olacağı yönündeki haberleri birkaç gün önce duymuştuk. Ardından Alibaba’nın yeni başkanının Daniel Zhang olacağı açıklanmış, onun Jack Ma’ya kıyasla daha çok Clark Kent olması endişelere yol açsa da CEO kendinden emin bir şekilde konuşarak tedirginliği azaltmaya çalışmıştı.

İşte bu gelişmelerle epey konuşulan Jack Ma, şimdi de Çin’in Tianjin şehrinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu toplantısındaki açıklamalarıyla gündeme geldi. Daha önce yaptığı; “ABD – Çin savaşı 20 yıl sürebilir” yorumunu tekrarlayan ünlü kişilik, tüm dünyanın takip ettiği ticaret savaşının yanında Alibaba’nın geleceği hakkında da konuştu.

Çin’in en zengin insanı Jack Ma, Dünya Ekonomik Forumu’nda; “Alibaba’ya geri dönmeyeceğim, çünkü bırakmış gibi hissetmiyorum” dedi.

Jack Ma Ticaret Savaşı 20 Yıl Sürebilir Yorumu Tianjin’deki etkinlikte konuşan Jack Ma Mandarince dilinde yaptığı açıklamasında halefi şirketi yönetmekte zorluk çekse bile düşüncesinin değişmeyeceğini ancak firmayla sık sık iletişim kuracağını belirtti. Ma ayrıca 2020 yıllık toplantısına kadar yönetim kurulunda kalmaya devam edeceğini ancak zamanının çoğunu hayırseverlik ve eğitim için harcayacağını söyledi.

Başkalarına başarılı olmayı öğretmek de dahil yapmak istediği daha pek çok şey olduğunu vurgulayan Jack Ma; “bir ofiste ölmek istemiyorum” dedi.

Jack Ma Ofiste Ölmek İstemiyorum Yorumu Şirkete Dönmeyecek Öte yandan Jack Ma hafta başında yaptığı ABD Çin ticaret savaşının şirketler için 20 yıllık ticaret planlaması gerektiği yorumunu da yenileyerek; “ABD ne yaparsa yapsın, bizim temellerimize dayalı kendi çözümlerimize sahip olacağız” dedi. Geçtiğimiz gün de “Trump’ın yerine yeni başkan geldikten sonra tüm bunlar olduğu gibi devam edecek. Bizim yeni ticaret kurallarına ihtiyacımız var, Dünya Ticaret Örgütü’nün yenilenmesi gerekiyor” demişti.

Kendisinin Çarşamba günkü; “artan gerilimler nedeniyle Alibaba ABD’de 1 milyon istihdam yaratma sözünü yerine getiremeyebilir” yorumu da çok konuşulmuştu.

Jack Ma ABD'de 1 mİlyon İş Yaratma Sözünde Durmayabilir Bunun yanında etkinlikte; “tabii ki berbat bir görünüme sahipsiniz, ama bu durum rakiplerinizde de aynı, zilyon tane şey yapmanıza gerek yok ama doğru bir şeyler yapmalısınız” ifadelerini kullandı. Jack Ma, şirketten ayrılma duyurusunun ardından Alibaba’nın % 7 oranında düşen hisse senedi performansıyla ilgili sorulara ise direkt olarak cevap vermemeyi tercih etti.

Bunun yerine şu anda CEO olan Daniel Zhang ile her gün konuştuklarını fakat hisse fiyatını o kadar tartışmamış olduklarını söyledi. Alibaba’yı büyüttüğü, yetiştirdiği ve üniversiteye gönderdiği bir çocuğa benzeten Jack Ma, onu toplumun sınavlarıyla tek başına yüzleşmesi gerektiğini dile getirdi.

“Ebeveyn her zaman orada fakat çocuk bunu tek başına deneyimlemeli” diyen ikonik kurucu; “gelecek 15 yıl boyunca sahip olacağım başka çocuklar için plan yaptım, belki bu çocuklar çok daha genç ve bana çok daha fazla ihtiyaçları var” ifadelerini kullandı. Tüm bunların yanında Jack Ma; “80’li ve 90’lı yaşlarımda sahilde uzanır ve radyomu dinlerken, Alibaba’nın harika işler yaptığını duyacak ve ben içtenlikle mutlu olacağım” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum