Yatırım yapmaya başla!

Italdesign’ın “DaVinci Concept” Modeli İsmini Aldığı Kişiyi Fazlasıyla Temsil Ediyor

İtaldesign, Leonardo Da Vinci'nin müthiş yeteneklerine uygun bir konsept araç hazırladı!
Italdesign’ın “DaVinci Concept” Modeli İsmini Aldığı Kişiyi Fazlasıyla Temsil Ediyor

Cenevre Fuarı bu sene inanılmaz geçiyor. Önem arz eden bu organizasyonda birbirinden farklı konsept ve yeni modellerle karşılaştık. Mercedes S65’in Final Edition ile sahne alırken, Mitsubishi de e-Power teknolojili Engelberg SUV’unu gösterdi. Ancak Italdesign öyle bir model getirdi ki hayran olmamak elde değil. İlk görüşte yaptığımız yorum “Leonardo DaVinci daha başka şekilde temsil edilemezdi” oluyor.

DaVinci ismi verilen elektrikli tahrik motorlarına sahip Gran Turismo aracın görünümü ve alt yapısıyla insanları etkiliyor. İtalyan markayı bizler Nissan GT-R’a yaptığı R50 ile özel yapım araçların 1 milyon dolarlık yüzünü görmüştük. Hızlıca DaVinci ne gibi özellikler barındırıyor onlara bakalım!

Kimisine göre DaVinci rüyaların otomobili!

Yetenekler arasında parçaları bir araya iyi getirebilmek olsa da, ürün üzerine bakışları çekebilmek zor iş! Kırmızı elektrikli otomobilin birleşme ve güzellik kısımlarına yeşil bir tik koyabiliriz. Herkesin fark ettiği gibi tasarım konusu özgün yapılmaya çalışılsa da bir noktada aynı olmak zorunda kuralı yine çıktı.

Gelmek istediğimiz konu ise Italdesign iyi bir eser çıkarsa da DaVinci şekilleri Kia Stinger‘a kayıyor.

Kia’nın da Almanları alt üst eden sedanı aynı araç sınıfını temsil ediyor. Italdesign modelinin zarif farları, en yüksek hacimli motorları soğutacak hava menfezleri ve fark yaratacak bir lip ayrıntısı var. Gerçekten es geçilmeyecek detaylar.

Gran Turismo araç kabinde istediğiniz kadar rahat edebilecek bir dünya sunuyor.

Bunu sağlamasındaki neden ise 4.981 mm uzunluk, 2.124 mm genişlik ve 1.392 mm dingil mesafesi. Şayet bir araçla karşılaştırma yapacak olduğumuzda; BMW’nin en yeni 8 Serisi Coupe‘sinden daha uzun ve daha fazla dingil açıklığına sahip. Martı tipi açılan kapılar aynı anda sürücü ve yolcu için ayarlanmış. Bu şekildeki kapılar her zaman için meydan okumayı temsil etmiştir.

Orantılı kupa yapısının geldik arka kısmına!

İtalya menşeli oluşu DaVinci’yi bir şekilde süper spor markalara itmiş. Aktif OLED farları normal olarak Ferrari’ye düşünceleri kaydırıyor. Aktif rüzgarlıkla denge konusu halledilirken, lastik kısımlarında Pirelli’nin EV araçlara özel ürettiği gürültüyü azaltan lastikleri takılmış.

DaVinci’nin kabini 3 ekrana sahip.

Üç kollu sportif direksiyon simidinin arkasında çoğu fonksiyonun takibi yapılabilen dijital gösterge paneline yer verilmiş. Orta konsolda ise portre modunda kullanımı kolay bir tablet bilgi ekranı bulunuyor. Yolcu kısmında da hız ve bazı bilgilere ulaşılabilecek bir ekrana sahip. Klima kontrolüde dahil çoğu noktada dokunmalı işlemlerle yapılabilecek özellikler yoğunlukta.

İtalyan marka motoru iki kısma ayırmış.

İlki akslara yerleştirilen elektrikli motorlar olurken, diğeri yüksek hacimli bir benzinli. Standart AWD çekiş sistemli modelin benzinli motor kısmında 4.0 litrelik V8 ile hareket sağlanacak. Dış kısımda bunun için bir değişim söz konusu olmasa da farklar arasına egzoz çıkışları eklenebilir.

Model gerçekten zarif ve beğenilecek detaylara sahip. Otomobil atakları her geçen gün daha da iyi olan Italdesign’ın bundan sonrası için en iyisine çalışacağına şüphe yok. Farklı iki modelin izlerine benzettiğimiz DaVinci için sizin yorumlarınız ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum