Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İsrail Vergilendirme için Yatırımcıların Kripto Varlıklarını Takip Edecek

İsrail Maliye Bakanlığı, kara sermayeye savaşma kapsamında vergi yoluyla 9,2 milyon dolarlık ek devlet geliri elde edebileceğini düşünüyor.
İsrail Vergilendirme için Yatırımcıların Kripto Varlıklarını Takip Edecek

İsrail hükümeti, kara para aklama ile mücadele kapsamında, vergi kaçakçılığını caydırmak ve yasal boşlukları kapatmak için çabalarını artırıyor.

Maliye Bakanlığı tarafından bu hafta yayınlanan yeni bir yasa tasarısında ana hatlarıyla belirtilen önlemler arasında, kripto para birimi kullanıcılarını daha fazla inceleme altına alma planları yer alıyor.

Varlıkların Bildirilmesi Zorunlu Olacak

Varlıkların Bildirilmesi Zorunlu Olacak

Önerilen yasa ile kimin kripto para yatırımı yapan kişilerin, varlıklarını vergi dairelerine bildirmesini gerekli kılıyor. Tasarıda sanal paraların yaygınlaştığına ve ve pratikte borsalarda bir varlık olarak işlem gördükleri belirtiliyor.

Dijital paralar küçük birimlere bölünebilir, elektronik araçlarla nispeten kolay bir şekilde aktarılabilir ve gözetim veya denetime tabi değil.

Bu koşullar altında sanal para birimi, geliri gizlemek, beyan edilmemiş varlıkları biriktirmek ve kara para aklamak için uygun ve etkili bir araç olarak tanımlanıyor. Bunun onaylanması halinde, ek vergi yoluyla 2022’de devlet gelirlerinin 9,2 milyon dolar artırılması tahmin ediliyor.

İsrail Bitcoin Derneği başkanı Meni Rosenfeld, vergi dairesi başkanı Eran Yaakov’a kapsamlı raporlama yükümlülüğünün, diğer herhangi bir varlıkla karşılaştırıldığında benzeri görülmemiş bir Bitcoin sahiplik veritabanı oluşturacağını iletti.

Rosenfeld ayrıca, sanal varlıkların fiyat oynaklığı nedeniyle, kripto yatırımcılarının raporlama yükümlülüğüne hak kazanabileceğini savundu. Vergi avukatları yasanın yetkililer tarafından atılan bir başka agresif adım olacağını belirtiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum