Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İran’da Kripto Para Düzenlemesi için Özel Konsey Çağrısı Yapıldı

Blockchain Derneği, İslam devletindeki kripto düzenlemelerine yardımcı olmak istiyor.
İran’da Kripto Para Düzenlemesi için Özel Konsey Çağrısı Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

İran’ın ana blockchain organizasyonuna göre, yetkililer kripto para yasalarının uygulanmasında yeterli özeni göstermiyor. Dernek, hükümetin hareketsizliğinden endişe duyarken, böylesine zorlu bir görevin üstesinden gelmek için yeterince hazırlıklı olmadığını düşündüğü düzenleyicilere yardım etmek istiyor.

İran Blockchain Derneği (IBA) başkanı Abbas Ashtiani, İran Merkez Bankası (CBI) gibi düzenleyicilerin dijital varlıkları düzenleyemediğini söyledi. IBA sorumluluk üstlenecek bir bağımsız danışman kurulmasını talep etti .

Kripto para alanında düzenlemeler yapmak için devlet organlarından ve özel teşebbüsten özel bir temsilciler konseyine ihtiyaçları olduğunu söyleyen Ashtiani, kurumların yeni kurallar koymak için yeterince etkin olmadığını ifade etti.

İran’da Bitcoin madenciliğine izin verilirken , ödemeler için kripto kullanılmasına izin verilmiyor. Bankalar ve lisanslı tüccarların, ithalat ödemeleri için İran’daki yetkili madenciler tarafından oluşturulan dijital para birimini kullanmalarına izin veriliyor .

Ashtiani, hükümet yetkililerinin kripto para madenciliği ve ticaretiyle bağlantılı yasa dışı faaliyetlerle ilgili endişelerine yanıt olarak, İran Blockchain Derneği’nin milletvekillerini anladığını ve endişelerinin giderileceği konusunda onlara güvence verdiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%