Dolar (%0.02) 13.4279
Euro (%0.05) 15.251
Sterlin (%0.03) 18.3015
Ons (%-0.17) 1839.45
Gram (%-0.28) 793.55
Çeyrek (%-0.28) 1297.45
THYAO (%1.93) 27,40
ASELS (%1.84) 23,22
PETKM (%5.03) 9,18
EUR/USD (%-0.04) 1.13406
USD/JPY (%0.10) 114.39
EUR/GBP (%0.05) 0.8334
Petrol (%0.11) 85.11
Gümüş (%-0.10) 24.168
Bitcoin (%-1.33) 41808.08
Ethereum (%-1.52) 3113.23
Bist100 (%3.14) 2,042.08

Birbirinden İlginç Bilgilerle İnsanları Etkilemek İstemez misiniz?

Birbirinden İlginç Bilgilerle İnsanları Etkilemek İstemez misiniz?
03 Kasım 2016 | 10:49 Son Güncelleme: 06.06.2017 / 11:49:41
Yorum

Güzelim ülkemizde insanların ilginç bilgilere aç olduğunu düşündüğüm için sizlere içeriği birbirinden farklı ve ileride herhangi bir ortamda söyleyerek insanları etkileyebileceğiniz hatta muhabbet konusu dahi açabileceğiniz ilginç bilgileri bir araya getirerek bu yazıyı oluşturdum. İnsanların bildikleri değişik şeyleri koz olarak kullanıp birbirlerinden üstün olduklarını kanıtlamaya çalışmalarını izlemek, aslında oldukça zevkli bir aktivitedir. Hele ki gerçekte cahil olduğunu bildiğiniz bir insanın tartışmaya girdikten sonra ondan zekisi yokmuş gibi davranmasını dışarıdan izlemek ayrı bir keyiftir. Tabii, onunla tartışan kişi sizseniz durum aynı şekilde zevkli olmayacaktır. Aksine, bir süre sonra sinirlenmenize yol açabilir.

İşte, bazı şeylere körü körüne inanan insanların beynini yorabileceğiniz ve arkadaş ortamında beyin fırtınası yapabileceğiniz birbirinden ilginç bilgiler:

22 yıl boyunca tek başına çalışan Dashrath Manjhi, dağı delerek kendince bir yol açmıştır.

22 yıl boyunca tek başına çalışan Dashrath Manjhi, dağı delerek kendince bir yol açmıştır.Hindistan’ın fakir kesimlerinde büyüyen Dastrath Manjhi, en yakında bulunan doktorun 70 kilometre uzakta olması ve eşi rahatsızlandığında doktorun geç kalması nedeniyle ölümüne şahit olmuştur. Başka kimsenin bu nedenden ötürü acı çekmesini istemeyen Manjhi, tam 22 yıl boyunca tek başına kazı çalışması yaparak aradaki yolu neredeyse 30 kilometreye kadar indirmiştir.

Leonardo da Vinci bir eliyle yazarken diğer eliyle de çizim yapabiliyordu.

Leonardo da Vinci bir eliyle yazarken diğer eliyle de çizim yapabiliyordu.“Ne var bunda bende yapabilirim” diyor olabilirsiniz ancak siz zar zor “Çöp Ali” çizebilecekken Leonardo da Vinci şaheserler meydana çıkartıyordu.

Pasifik’te küçük bir ada ülke olan Tuvalu, her yıl hiçbir şey yapmadan 4 milyon dolar kazanmaktadır.

Pasifik'te küçük bir ada ülke olan Tuvalu, her yıl hiçbir şey yapmadan 4 milyon dolar kazanmaktadır.Bunun sebebi, ülkenin kısaltmasının TV olması ve televizyon uzantılı alan adlarının satışından elde edilen gelirlerden pay almaları. Ülkenin ne kadar boş para kazandığını düşünecek olursanız soyadı “V” ile başlayanlar, çocuklarına “T” ile başlayan bir isim koyarak şanslarını deneyebilir. Garanti değil, ancak denemek bedava.

1960 yılında CIA, kedileri dinleme cihazına çevirmiştir. Amaçları; kedileri Kremlin ve Rusya konsolosluklarına göndererek ajanlık yapmalarını sağlamaktı.

1960 yılında CIA, kedileri dinleme cihazına çevirmiştir. Amaçları; kedileri Kremlin ve Rusya konsolosluklarına göndererek ajanlık yapmalarını sağlamaktı.Projeye “Akustik Kedi” ismini veren CIA, kedilerin içerisine ameliyatla bataryalar, mikrofonlar ve antenler yerleştirmiştir.

Marie Curie’nin çalışma notları halen daha aşırı derecede radyoaktiftir. Bu yüzden özel izin ve özel kıyafetlerle görülebilir.

Marie Curie'nin çalışma notları halen daha aşırı derecede radyoaktiftir. Bu yüzden özel izin ve özel kıyafetlerle görülebilir.Marie Curie’nin radyoloji biliminin kurucusu olduğunu ve radyoaktiviteyi keşfettiğini söylememe gerek yoktur sanırım. Üç aşağı beş yukarı herkes, onun hakkında birkaç bilgi sahibidir diye düşünüyorum.

1800’lerin ortasına kadar “Istakoz”, fakir yemeğiydi.

1800'lerin ortasına kadar “Istakoz”, fakir yemeğiydi.İşte insanların ne kadar değiştiğinkanıtlayacak olan muhteşem bir örnek. Nereden nereye dedirtiyor insana… Şimdi ise zenginlerin sofralarını süsleyen ıstakozu yediğiniz anda kendinizi jet sosyetenin arasında buluyorsunuz.

Berlin Duvarı yıkılsa da uzaydan bakılınca, Doğu ve Batı Almanya’yı ayıran çizgiyi halen daha çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Berlin Duvarı yıkılsa da uzaydan bakılınca, Doğu ve Batı Almanya’yı ayıran çizgiyi halen daha çok net bir şekilde görebilirsiniz.Sebebi, iki tarafta aydınlatma için farklı tarzda ve renkte ampullerin kullanılması. Bu da sanki biraz ırkçılığa kaçıyor ama neyse, siz daha biliyorsunuz sonuçta.

Yılanlar iki başlı doğdukları zaman yemek için birbirleri ile kavga ederler.

Yılanlar iki başlı doğdukları zaman yemek için birbirleri ile kavga ederler.Bu esnada kafalardan bir tanesi diğerini incitebilir veya hayatına dahi son verebilir.

Dünya’nın en yüksek noktası olarak bilinen Everest’te 3G çekmektedir.

Dünya'nın en yüksek noktası olarak bilinen Everest'te 3G çekmektedir.Everest parkurundaki 5200 metre yükseklikte bulunan ilk kamp alanına kurulan baz istasyonu sayesinde, tırmanışınız boyunca tüm yakınlarınızla iletişim halinde olabilir, sosyal medyadan paylaşımlar yapabilirsiniz.

Süper Mario oyunundaki bulutlar ve çalılar aynı şekildedir.

Süper Mario oyunundaki bulutlar ve çalılar aynı şekildedir.O zamana göre, çok da önemli bir ayrıntı olduğu söylenemez. Aslında şu an için de çok önemli değil ama yine de bilmenizde fayda var diye düşündüm. Ortamlarda hava atabilirsiniz.

Aşırı sessizlik deliye dönmenize sebep olabilir.

Aşırı sessizlik deliye dönmenize sebep olabilir.Dünyanın en sessiz yeri, Orfield Laboratuvarı’ndaki yankı odasıdır. Araştırmalara göre içeride en fazla kalan kişi, 45 dakika dayanailmiştir. Çıktığında ise nasıl bir psikoloji içerisinde olduğunu tahmin dahi edemiyoruz. Tamam bazen sessizlik şart ama %99.9 sessiz olan bir odada kalmak da biraz aşırıya kaçıyor sanki. Sonuçta hangi insan kan akış sesini duymak ister ki?

İskambil kartlarındaki papazlardan yalnızca “Kupa” olanının bıyığı yoktur.

İskambil kartlarındaki papazlardan yalnızca “Kupa” olanının bıyığı yoktur.Sonuçta kupa papazı, neden bıyığı olsun ki ya da bu soru “neden bıyığı olmasın ki?” şeklinde de sorulabilir.

Yazımın giriş kısmında da belirttiğim gibi bu bilgilerle insanları etkileyebilir ve yeni sohbet konuları açarak insanların ilgisini kendi üzerinizde toplayabilirsiniz. Hiçbirinin işinize yaramayacağını düşünmeyin. En azından bir arkadaşınız yukarıda geçen konular hakkında ortaya bir fikir attığında söylecek bir kaç şeyiniz olur. Olur ya, belki de bir yarışma programına girersiniz ve orada karşınıza çıkar… Hayat bu, sonuçta neye, ne zaman, nerede ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar