Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere, Rusya ile Vergi İş Birliğini Askıya Aldı

İngiltere, Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya ve Belarus ile olan vergi iş birliğini durdurma kararı aldı. İşte detaylar...
İngiltere, Rusya ile Vergi İş Birliğini Askıya Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere, Rusya’ya yönelik yaptırımlara bir yenisini daha ekledi. Hükümet tarafından yapılan açıklamada, “İngiltere, bilgi alışverişi anlaşmaları kapsamında Rusya ve Beyaz Rusya ile tüm vergi bilgilerinin alışverişini askıya aldı.” bilgisine yer verildi.

Söz konusu kararın Ukrayna’yı desteklemek ve Putin rejimine ekonomik zarar vermek için alındığı belirtildi. İngiltere’nin mevcut durumda “Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesi” kapsamında Rusya, “Çifte Vergilendirme Anlaşmaları kapsamında” ise Rusya ve Belarus ile vergi bilgisi alışverişinde bulunduğu belirtildi.

Bu vergilerin küresel iş birliğinin bir parçası olarak değiş tokuş edildiği fakat bugün alınan karar ile İngiltere’nin Putin rejimine Rusya için vergi avantajı veya getirisine yol açabilecek bilgiler sağlamasının engellendiği söylendi.

Hazine Mali Sekreteri Rt Hon Lucy Frazer, Ukrayna halkıyla omuz omuza durduklarını, onları desteklemek için ellerinden gelen her şeyi yapmak istediklerini ifade etti. Rusya için daha önce belirlenen ekonomik önlemlerle birlikte alınan bugünkü kararın, Putin’in şiddetini sürdürmek için ihtiyaç duyduğu kaynakları olumsuz etkileyeceğini belirtti.

Ukrayna’ya yapılan yardımlardan bahseden isim, geçen hafta toplamda 400 milyon sterlinlik insani ve savunma yardımı yapıldığını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu