Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Rus VTB Bank’ın Tüm Varlıklarını Donduracak

İngiltere’den Rusya’ya ek yaptırımlar geldi. Rus bankacılık sistemini tamamen kapsayan kısıtlamalar, yaptırımların boyutunu genişletti.
İngiltere Rus VTB Bank’ın Tüm Varlıklarını Donduracak
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Parlamento’da yaptığı konuşmada Rusya’ya uygulanacak yeni yaptırımları açıkladı. Rusya’ya uygulanacak yaptırım kapsamında 100’den fazla kişi ve kurumun mal varlıklarının dondurulacağını söyledi.

Dev yaptırım paketi kapsamında aralarında VTB Bank da olmak üzere tüm büyük Rus bankalarının İngiltere’deki varlıkları dondurulacak ve bu bankalar Birleşik Krallık finansal sisteminden çıkarılacak. Ayrıca Rusların bankalara yatırabileceği para miktarlarına da sınırlama getirilecek.

Bunun yanında Rus şirketlerinin ve kamunun, İngiltere piyasalarından borç alması engellenecek. Rusya’ya satılan teknolojiye yönelik sıkı ihracat kontrolleri getirilmesi ve Aeroflot Havayolları’nın yasaklanması da yaptırımlar içinde yer alıyor.

İngiltere Salı günü açıkladığı yaptırımların ilk kısmında 5 Rus bankasını ve varlıklı kişileri hedef almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu