Yatırım yapmaya başla!

Dünyada Tek Bir Örneği Olan “Pagani Zonda PS 760” İngiltere’de Kaza Yaptı!

İngiltere'de oldukça büyük maliyetli bir kaza meydana geldi. Değeri milyonlarla ölçülen bir spor araba kullanılamaz hale geldi. İşte detaylar...
Dünyada Tek Bir Örneği Olan “Pagani Zonda PS 760” İngiltere’de Kaza Yaptı!

İngiltere, türünün tek örneği olan Pagani’nin kazasıyla çalkalanıyor. Geçtiğimiz cumartesi günü sabah saatlerinde gerçekleşen kaza, Batı Susex bölgesinde gerçekleşmiş. İtalyan spor araba markası olan Pagani modelleri her biri özel mühendislik ve aylar süren çalışmalar sonucunda yollara çıkartılıyor.

1992 yılında Horacio Panagi, Lamborghini’nin kompozit departmanından ayrılarak kendi hiper arabalarını yapmaya başlamıştı. Kazada adı geçen PS 760 Serisi, şirketin ortaya çıkardığı en özel modeli diyebiliriz. Bir defaya mahsus olarak çıkan bu el yapımı araba şu anda kullanılamaz hale gelmiş.

Kazaya karışan PS 760’ın, otoban bariyerlerine çarpttığı bildirildi.


Yaklaşık olarak +300 km/h hızlara çıkabilen Pagani PS 760, o kadar dengeli ve teknolojik aerodinamik unsurlara sahip olsa da demek ki yeterli olmamış.

Ağırlıklı olarak hasar, aracın sağ bölümü ve ön kısımda görülüyor.


Büyük ihtimal sizinde aklınıza; tek bir örneği olan arabanın yedek parçaları var mı? sorusu gelmiştir. O kısımda gerçekten bizim de bilgimiz yok ancak Pagani atölyesinde yine hazır olan kalıplardan parça yapabilirler. Ayrıca şoförün kazayı sıyrıklarla atlattığı söylendi.

Sussux Bölgesinde yapılan bu kazanın maddi boyutuna bakarsak tamı tamına 1.5 milyon Sterlin. Vergileri katmadan TL cinsinden söylersekte 7.3 milyon TL‘ye tekabül ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum