Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de İşsizlik Mayıs-Temmuz Döneminde %4,6’ya Geriledi

İngiltere’de işsizlik oranı beklentilerle uyumlu gerçekleşti.
İngiltere’de İşsizlik Mayıs-Temmuz Döneminde %4,6’ya Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) beklenen işgücü verilerini açıkladı. Buna göre İngiltere’de işsizlik Temmuz’a kadar olan üç ayda yüzde 4,6 oldu.

Beklenti yüzde 4,6 yönündeydi. Bu Haziran-Ağustos 2020 döneminden bu yana en düşük seviyeyi işaretledi. Nisan-Haziran döneminde de yüzde 4,7 olmuştu.

Mayıs-Temmuz arası üç aylık dönem İngiltere işgücü piyasasındaki toparlanma belirtilerine katkıda bulundu.
İngiltere İşsizlik Temmuz 3 Ay
Kaynak: ONS

İyimserliğe rağmen oran pandemi öncesine göre 0,6 puan daha yüksek kaldı. İşsizlerin sayısı bir önceki çeyreğe göre 86 bin azalarak 1.55 milyona geriledi. İstihdam seviyeleri 183 bin artarak 32,36 milyona yükseldi.

Bu, piyasanın 178 binlik artış yönündeki beklentilerinin üzerinde gerçekleşti. Açık iş sayısı ilk kez 1 milyonun üzerine çıkarken, en büyük artış konaklama ve yemek hizmeti faaliyetlerinde görüldü.

Ağustos 2021’de yalnızca Londra, İskoçya ve Güney Doğu’da pandeminin başlamasından önce daha az bordrolu çalışan olduğu bildirildi. Londra ise pandemi öncesi seviyelerin en gerisinde kalan bölge oldu.

ONS raporuna göre Temmuz 2021’de sona eren üç ay için, İngiltere’de en yüksek istihdam oranı tahmini Doğu İngiltere’de ve en düşük Kuzey İrlanda’da gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu