Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısına Müjde! Hisse Başına 10 TL Temettü Kesinleşti!

Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yatırımcısına Müjde! Hisse Başına 10 TL Temettü Kesinleşti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İleri teknoloji ve tam otomasyon sistemlerini kullanarak klinker, çimento ve hazır beton üreten Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., yatırımcılarının merakla beklediği kar payı dağıtımına ilişkin kesin kararını açıkladı.

Borsa İstanbul’da GOLTS koduyla işlem gören şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararını açıkladı ve böylelikle yönetim kurulunun temettü teklifi kesinleşti.

Açıklamada, hisse başına brüt 11,12 TL, net 10,008 TL temettü dağıtılması teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Göltaş Çimento Temettü Dağıtım Tablosu Kesinleşti
Kaynak: KAP

Kar payı dağıtım tarihi tarihi henüz açıklanmadı. Dağıtım tarihinin tespiti için yönetim kuruluna yetki verilmesine mevcudun oy çokluğu ile karar verildiği belirtildi.

Bu ayın başlarında 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayan şirket, net karını bir önceki yıla kıyasla yüzde 77 oranında artırmıştı. Özkaynaklar ise bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 161 oranında önemli artış göstermişti.

GCM Yatırım Banner

GOLTS Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,37 değer kaybederek 10.045,74 puandan tamamlarken, GOLTS hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 650 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 3,3‘lük yükselişle 558 TL seviyesine çıkış gösterdi.

GOLTS Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Göltaş Çimento hisseleri uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisseler, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 25,4 ve yüzde 387,9 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.