Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere İnşaat PMI Ekim’de 54,6’ya Yükselirken Arz Sıkıntıları Sürüyor

İngiltere’nin beklenen verilerinden Ekim ayına yönelik İnşaat PMI yayımlandı.
İngiltere İnşaat PMI Ekim’de 54,6’ya Yükselirken Arz Sıkıntıları Sürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

IHS Markit ve CIPS, İngiltere için İnşaat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) anketini yayımladı. Buna göre İnşaat PMI Ekim’de 54,6’ya yükseldi. Beklenti 52 yönündeydi.

İngiltere İnşaat PMI, Eylül 2021’de 52,6‘ya düşerek 54 yönündeki beklentileri karşılamamış ve Haziran’da kaydedilen 24 yılın en yüksek seviyesinden uzaklaşmıştı.

İngiltere İnşaat PMI beklentilerden iyi gelirken yaygın arz kısıtlamalarının sürmesine dikkat çekildi.
İngiltere İnşaat Faaliyet Ekim Toparlandı
KAYNAK: IHS Markit

Ekim verileri İngiltere’nin inşaat sektörü genelinde ticari faaliyetin hız kazandığını gösterirken gösterge PMI Haziran’daki 66,3’lük zirvenin oldukça altıda kaldı.

Konut inşaatı Ekim ayında en iyi performans gösteren inşaat işi kategorisi olarak ticari işlerin yerini aldı. Konut işlerinde son artış üç ayın en güçlüsüydü.

Ticari inşaat da Eylül ayına göre daha hızlı büyüdü ve ankete katılanlar daha gevşek pandemi kısıtlamalarından dolayı artışa atıfta bulundu.

IHS Markit Direktörü Tim Moore; İngiltere inşaat şirketlerinin Ekim ayında üretim hacimlerinde daha hızlı bir genişleme elde ettiğini söyledi. Bunun şiddetli arz kısıtlamalarından ve artan maliyetlerden kaynaklanan dalgalanmalara rağmen gerçekleştiğini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu