Mercedes EQC’nin 4 Eylül Öncesi Farları Yakıldı!

Mercedes'in ilk elektrikli SUV modeli olacak EQC'nin dış yapısına dair hazırlanan teaser gösterildi.

Mercedes-Benz’in elektrikli araçlar konusunda yaptığı çalışmaların ilki olan EQC‘nin yüzü yavaş yavaş gösterilmeye başlandı. Lansmanına kısa süre kalmasıyla birlikte detaylarından ufak kesitler veriliyor.

Mayıs ayında sizlere EQC’nin kamuflajlı şekilde test sırasında çekilen görüntülerini aktarmıştık. Generation EQ’dan alınan ilhamla oluşturulan elektrikli SUV, segmentte startı veren araç olacak. Daimler’in resmi Twitter hesabından gönderilen teaser EQC’nin ön kısmının nasıl olacağını gösteriyor.

Mercedes EQC’nin Tasarım Dili Herkesçe Beğenilecek!

Sadece ön kısım için hazırlanan teaser içerisinde aşağıya doğru kayan bir far yapısını görüyoruz. Konseptinde gösterilenle aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Aydınlatma düzeneği bu sefer farklı bir açıdan ele alınmış. Aracın yenilikçi yapının ilk öğesi olması adına Led aydınlatmalar farların bir kısmında bulunduktan sonra ızgara üzerinden diğer farla birleştirilmiş.

İlk Tamamı Elektrikli Mercedes EQC SUV Uzun Menzil Sağlayacak Pil Paketine Sahip Olacak

Bataryalarda dahil olmak üzere Mercedes’in EQ serileri Çin’de imal edilecek. Daimler mühendislerince geliştirilen piller ise yüksek menzil rakamlarını vadediyor.

Dünyada 90 adet prototip ve 30 adet üzerim öncesi prototiple test edilen EQC’de 402 beygir güç ve 700 nm tork sağlayan çift elektrikli ünitenin olması bekleniyor. 70 kWh lityum iyon pil paketleriyle de 500 km sürüş aralığı verecek.

Mercedes EQC, en son dijital dikiz aynalarıyla gösterilen Audi E-Tron‘dan önce piyasaya sürülecek. Aslında bu süre sadece 2 hafta! Ancak Alman gruplar arasındaki elektrikli SUV savaşında bu kısa sürenin etkili olacağı söyleniyor.

İsveç’te olacak EQC’nin prömiyeri 4 Eylül günü Stockholm şehrinde gerçekleştirilecek. Yaklaşık hafta sonra sizlere EQC’nin geri kalan detaylarını vermiş olacağız…

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı