Paylaşım

Ferrari 488’in Orta Motorlu Hibrit Kardeşi İlk Kez Yolda Görüldü!


 

Ferrari'nin ilk melez spor modeli Fiorano pistinde test edilirken görüntülendi. İşte haberin detayları...

Ferrari yine bir supercar üzerinde çalışıyor. Carscoops‘un yakaladığı İtalyan modelin bu sefer çok farklı olacağı söylendi. Paris Otomobil Fuarı’na harika bir ikili getiren Ferrari, SP1 – SP2’de inanılmaz bir tarzın resmini göstermişti.

Yeni nesil 488’in ummadığımız hızlarda geleceğini sizlere söylemiştik. Motor konusunda yeni destek üniteleriyle gelecek modelin, ortadan motorlu bir yapısı olacak. Fiorano Pisti’nden gelen görüntülerde, aracın komple kamuflajlı olduğu gözüküyor.

Tahminler bu aracın hibrit olacağı yönünde.

Başlangıçta Ferrari’nin farklı bir modeli olduğu sanılsa da gelen bilgiler de 488 GTB üzerine geliştirilen bir versiyon olduğu söylendi. Kaynağımıza göre bu, Ferrari’nin ilk melez aracına bakışımız!

Siyah kamuflajın altında aracın bitmiş karoser yapısı yatıyor. Yoğun kaplamalardan dolayı tahmin etmek biraz zorlayıcı olsa da yine de kaputun şekli biraz farklı duruyor. Yani uç kısımda sanki bir hava menfezi var gibi!

Belirsizlikler motorda da devam ediyor.

Aslında henüz nasıl bir motor kullanılacağı bilinmiyor. Söylentilerin birinde 3.9L V8 ile birlikte çalışacak bir hibrit elektrik ünitesinden bahsediliyor. Diğer tahmine göre de orta motorlu 488’nin, V6 hibrit olacağı!

V6’nın turbo desteği ile 400 ps üzerinde güce çıkmasına olası gözle bakılıyor. Turbo Hibrid’in 400 ps’lik gücü sanırız yalnızca benzinli motordan gelen olacaktır.

Ferrari melez 488’in kokpitinde de değişime gidecek.

Gösterge panelinin daha işlevseli ile değiştirileceği aktarıldı. Öte yandan fonksiyonları yeni olan direksiyon simidinden bahsedildi. Şirket sürücülerin gözlerini yoldan hiç ayırmamasını istiyor. Sanırız tuş ve fonksiyon yerleşimi ona göre yapıldı.

Değişimler arasında yeni bir bilgi eğlence sistemi de olacak. Yeni melez Ferrari modeli için alabildiğimiz bilgiler bu kadar. Testlere çıkan hibrit V6‘nın (tahmini) 2019 yılından önce gösterilme şansı yok.

Şundan eminiz ki İtalyan süper spor araba üreticisi söz verdiği gibi modelini yüksek güç ve hızlarla buluşturulacak…

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın