Dünyadaki İlk McLaren Speedtail Showroomdan Ayrıldı!

McLaren'in Senna sonrası gösterdiği en hızlı yol aracı Speedtail, ilk defa gerçek dünyaya lastik bastı!

McLaren’in son şeklini vererek bizlere gösterdiği Speedtail, klip çekimi için yuvasından ayrıldı. Yeni hiper aracın duruşunu diğer modellerle karşılaştırdığımızda onun hızlı olduğunu anlamak zor değil. Dijital resimlerde gördüğümüz Speedtail’i şimdi gerçek hayatta motor sesi eşliğinde görüyoruz.

İngiliz şirketin, 7 yıl içerisinde gerçekleştirdiği araç satışları rakiplerine göz dağı vermesi ardından Bugatti, Ferrari, Lamborghini markalarının ulaşılması zor hiper araçlarına Speedtail güzel cevap olmuştu. Şimdi ise McLaren , lastiklerin ulaşacağı hızlara dayanması zor olan Speedtail’i gerçek dünya ile tanıştırdı.

Speedtail Newport Beach’deki Bayiden Çıkış Yapmış!

McLaren’in çıkış noktası neresi diye sorsalar, F1 modelini söyleriz. Kendi başına hiper araç dünyasına geçmesiyle birlikte, adını her geçen sene altın harflerle yazdırmıştı. Markanın yüksek dalgalara dayanmasının sebebi zamanında en iyilerle çalışmış olmasıdır. Mercedes’te adını çok duyduğumuz SLR-McLaren partnerliklerine şahit olmuştuk.

İzlediğimiz videoda aracın 4.0L V8’inden çıkan sesini duyabiliyoruz. Speedtail öncesinde bu sesi P1 ve teslimatları hızla süren Senna‘da işitmiştik. McLaren, bu aracında en özel ataklarını yaptı. Üretim sınırlaması bir yana sürüş pozisyonu, karoseri, oluşturulan malzeme yapısı ve aktarım organları hipercarın en hızlı olması için tasarlandı.

P1’den aktarılan hibrit ünite, 4.0L V8 çift turbo benzin ünite ile birleştirilecek. Toplamda 1035 ps’de üretecek diyenler var 1050‘de, daha fazlasını da! Şimdilik bu kısmı belli aralıklarda ele almak zorundayız.

Showroomdan çıkış yapan Speedtail’in 2.2 saniyede 100 km’ye kalkışını tamamlaması bekleniyor. Öte yandan maksimum hızı olan 402 km/h‘ye gelmeden önce de 0-300 km’ye 12.8 saniyede ulaşması bekleniyor.

Bazı bilgileri sürekli güncellenen Speedtail’in fiyatına da son şekli verildi. 2 milyon dolar olarak en başta söylediğimiz satış rakımı, 2.7 milyon dolarda karar kılındı. 106 adet olacak bu hız makinesi, sonrasında daha da değerli olacaktır.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı