Yatırım yapmaya başla!

Dünyadaki İlk McLaren Speedtail Showroomdan Ayrıldı!

McLaren'in Senna sonrası gösterdiği en hızlı yol aracı Speedtail, ilk defa gerçek dünyaya lastik bastı!
Dünyadaki İlk McLaren Speedtail Showroomdan Ayrıldı!

McLaren’in son şeklini vererek bizlere gösterdiği Speedtail, klip çekimi için yuvasından ayrıldı. Yeni hiper aracın duruşunu diğer modellerle karşılaştırdığımızda onun hızlı olduğunu anlamak zor değil. Dijital resimlerde gördüğümüz Speedtail’i şimdi gerçek hayatta motor sesi eşliğinde görüyoruz.

İngiliz şirketin, 7 yıl içerisinde gerçekleştirdiği araç satışları rakiplerine göz dağı vermesi ardından Bugatti, Ferrari, Lamborghini markalarının ulaşılması zor hiper araçlarına Speedtail güzel cevap olmuştu. Şimdi ise McLaren , lastiklerin ulaşacağı hızlara dayanması zor olan Speedtail’i gerçek dünya ile tanıştırdı.

Speedtail Newport Beach’deki Bayiden Çıkış Yapmış!

McLaren’in çıkış noktası neresi diye sorsalar, F1 modelini söyleriz. Kendi başına hiper araç dünyasına geçmesiyle birlikte, adını her geçen sene altın harflerle yazdırmıştı. Markanın yüksek dalgalara dayanmasının sebebi zamanında en iyilerle çalışmış olmasıdır. Mercedes’te adını çok duyduğumuz SLR-McLaren partnerliklerine şahit olmuştuk.

İzlediğimiz videoda aracın 4.0L V8’inden çıkan sesini duyabiliyoruz. Speedtail öncesinde bu sesi P1 ve teslimatları hızla süren Senna‘da işitmiştik. McLaren, bu aracında en özel ataklarını yaptı. Üretim sınırlaması bir yana sürüş pozisyonu, karoseri, oluşturulan malzeme yapısı ve aktarım organları hipercarın en hızlı olması için tasarlandı.

P1’den aktarılan hibrit ünite, 4.0L V8 çift turbo benzin ünite ile birleştirilecek. Toplamda 1035 ps’de üretecek diyenler var 1050‘de, daha fazlasını da! Şimdilik bu kısmı belli aralıklarda ele almak zorundayız.

Showroomdan çıkış yapan Speedtail’in 2.2 saniyede 100 km’ye kalkışını tamamlaması bekleniyor. Öte yandan maksimum hızı olan 402 km/h‘ye gelmeden önce de 0-300 km’ye 12.8 saniyede ulaşması bekleniyor.

Bazı bilgileri sürekli güncellenen Speedtail’in fiyatına da son şekli verildi. 2 milyon dolar olarak en başta söylediğimiz satış rakımı, 2.7 milyon dolarda karar kılındı. 106 adet olacak bu hız makinesi, sonrasında daha da değerli olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum